Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gumis lesz a szomszédom, de...

Gumis lesz a szomszédom, de nem akarom. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A szomszédom eladta a házát, az új tulaj állítólag gumis vállalkozást akar működtetni mellettem. Nem tetszik egyáltalán az elképzelés, hogy a nyüzsgést, zajt, légcsavarozó hangját hallgassam egész nap. Tehetek ellene, hogy ne működjön a terve? Megvétózhatom, mint szomszéd?
2016. márc. 18. 21:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az észrevételeket. Természetesen, nem akarok rossz viszonyban lenni vele, de a családommal nem azért költöztem kertes házas övezetbe, hogy a szomszédomban a légcsavarkulcs hangját hallgassam egész nap. A jegyzőt keressem ez ügyben? Gondolom vétó jogom nincs, mint szomszéd.
2016. márc. 19. 19:59
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező!

Ez sajnos egy komoly dolog!!


Családi házas övezetben, már nem adnak ki telephelyengedélyt. Biztosat viszont csak a helyi jegyzőtől lehet megtudni, mert nálatok lehet, hogy más a szabály.


A gumizás, meg a velejáró szagok és hangok az csak egy dolog.

Viszont megnövekszik a forgalom, és az odajáró autósok a ti házatok előtt is parkolni fognak, és állandóan elfoglalják majd és lelakják a parkolótokat a házatok előtt, meg természetesen a többi szomszéd előtt is. Ha igényes utcában laksz, akkor ez szívás lenne.

Arról se feledkezzünk meg, hogy sok millióval csökken ettől az ingatlanotok értéke, eladni meg végképpen lehetetlen lesz.


Aki meg úgy gondolja, hogy ezt az anyagiakban is kifejezhető életminőség romlást egy kis szomszédi álkedvességgel ki lehet egyenlíteni, az valószínűleg egy albérletben lakik valamelyik panel 10. emeletén.

2016. márc. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Na ez az, én is ezt írtam, mégis lepontoztak.

A kedvesség, bemutatkozás, stb. nem kompenzálja azt, ami egy ilyen műhellyel jár.

2016. márc. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
De úgy látom, téged is lepontozott ez a nagyokos, aki szerint nem lesz baj semmi, csak a kézfogás és a mosoly meglegyen!
2016. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy lakó övezetben lagálisan működhet ilyen vállalkozás.
2016. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

Társasháztól nagyon közel van gumis, meg pékség.

Érdekes illata van mindkettőnek. Szoktam arra járni, gumi szagot nem szoktam érezni.

2016. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%

A gumis vállalkozás nem telephely .Már vagy 20 éve van egy gumis a közelünkben ,ha ne oda vinném javitani valót,azt sem tudnám hogy a világon van .Szembe szomszéd egy lakatos,aki cég és egyéb maszekjait itthon végzi.Ez elég zajos tevékenység,zavaró is nagyon sok esetben.Bementünk az önkörmányzathoz,semmilyen engedély nincs kiadva .Lépni csak akkor tudnak,ha írásbeli feljelentés érkezik,és bizonyitékkal is tudok élni,hogy ez számunkra zavaró.Na itt szakadt el a cérna .

Mennyire hiányzik nekem a biróságra járkálás .Nem tudhatom mi mennyire van lezsírozva .

2016. márc. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!