Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire fontos szamotokra a...

Mennyire fontos szamotokra a tisztasag? Milyen gyakran takaritotok, tesztek rendet magatok korul?

Figyelt kérdés
Legyszives kort es nemet is irjatok.
2010. ápr. 12. 20:39
 1/9 anonim válasza:
Nekem fontos. Az a baj, hogy sok a tanulnivaló, kevés a szabadidő és még lusta is vagyok. De a mindennapit megcsinálom. Azt hallottam valahol, ha a lakásod rendben van, már alapba a lelked is nyugodtabb. Ez mondjuk személyfüggő, kit zavar, kit nem... engem nagyon zavar, mármint a rendetlenség 17/L
2010. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat dolgozok de a kupit elpakolom ha hulla fáradt is vagyok!

Próbálom a rendet szinten tartani de igazából hétvégén esek neki a ház takarításának!

28/L

2010. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia.24 és két gyermek édesanyja vagyok ja és férjem is van.ez azt jelenti ,hogy egész nap takarítok ja és van egy kutyánk ami akkora koszt csinál,hogy jaj.ahogy készen vagyok mindennel kezdhetem előröl.a nap 24 órája számomra kevés.
2010. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem is van gyerekem, ferjem es azon gondolkodtam, hogy csak nekem all majdnem az egesz napom takaritasbol meg rendrakasbol...ezek szerint nem.
2010. ápr. 12. 21:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Férjem, 20 hónapos kislányom, 26 hetes pocaklakóm, két cicám és egy kutyám van, meg egy 3 szobás kertes házunk, jó nagy kerttel. A cicák és a kutya benn alszanak éjjel, nappal pedig szabadon választják meg, mikor vannak kinn és benn.

Minden nap legalább egyszer felmosok, naponta porszívózok, minden nap főzök, mosogatok, szóval minden szokásos házimunkát megcsinálok. Ablakpucolás, függönymosás nálam havonta van. Naponta rendet rakok, ha poros valami, letörölgetem, hétvégente bútortisztítóval törlök át mindent. Rendszeresen (pár hetente) fényesítem a parkettát. Azt mondják, szinte túlzásba viszem a takarítást, utálom magam körül a rendetlenséget, nem viselem el a koszt. Az udvart is naponta söprögetem, pár naponta gereblyézek, stb., szeretem, ha minden jól néz ki. Nem mondom, hogy tele lennék szabadidővel, de minden házimunkát letudok egy fél nap alatt, a másik felében pedig azt teszek, ami jólesik. Barátnőkhöz, játszótérre járunk a kicsivel, hatalmasakat sétálunk, netezek, olvasok, zenélek... Nekem kényelmesen belefér minden a napba. Szerintem szervezés kérdése.

2010. ápr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéken élek!120nm 3 szobás házunk van, 30hetes kismama vagyok, és van egy 4 éves lányom!Én nem takarítok állandóan, inkább fenntartom a rendet!!Ha valami nincs a helyén, használat után elrakom.Minden evés , ivás után elmosom a csetrest!Mindennap főzök, és aközben is mosogatok!Vannak kutyáink, de mivel kintre teremtette a mindenható, így azok kint is vannak!Reggelente beágyazok a lányomnál, kivasalom az előző napi rucikat a szárítóról!Porszívózni du szoktam, mert a férjem pék, így délelőtt alszik!Mindig találok időt a lazításra, és a 4 évesem is sokat segít már!Pl kiszedi a mosógépből a ruhákat nekem, vagy beledobálja a piszkosat a gépbe, ha én szétválogatom neki!Lepakol az asztalról ebéd után.Reggeli után a vajat, stb visszateszi a hűtőbe!Elrakja az evőeszközöket a szárítóból!Apróságok, de szívesen segít, és nekem ez nagy segítség, főleg hogy már nagy a pocakom, és nem úgy mozgok!
2010. ápr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utalom a koszt es a rendetlenseget, ezert megprobalom mindig tisztan es rendben tartani a lakast.Az udvar tisztasagarol es a rendrol az udvaron a ferjem gondoskodik.Mindennap eljarunk munkaba, raadasul en egy mas varosba.Delutan 5 ora mire hazaerek, megebedelunk elmosogatok, osszeszedem a hazat, porszivozok,letorlom a port, ezalatt a ferjem az udvaron tesz-vesz, kajat fozok masnapra, elokeszitem a masnapi tizorait.Es ezzel mar 8-9 ora van.Megnezunk kozosen egy filmet, vagy ha a ferjem focimeccset nez, akkor en olvasok, majd furdes, lefekves.es ez igy megy 5 napon keresztul.Szombat delelott van a nagyobb takaritas, viragontozes, mosas,szonyegporolas, furdoszoba es konyha vegigsikalasa,2 hetente agynemu csere, havonta ablakpucolas, fuggonymosas.Szerencsemre a ferjem nagyon sokat segit ezert ugy gondolom, hogy ha majd gyerekunk lesz, akkor is ugyanigy helyt tudok allni a hazimunkaknak.A vasarnap az a nap, amikor semmit se csinalok a mosogatason kivul, minden idomet a ferjemmel toltom es megprobalunk kizokkenni a megszokott hetkoznapokbol.
2010. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, akkor én eléggé le vagyok meredva hozzáok képest:)

Talán az a baj, hogy napi 12 órát dolgozom, és egy, vagy két szabadnapom van egy héten (szombat és vasárnap is munkanap.)

A férjem nem sokat segít, és mióta babát várok, legszívesebben csak aludnék a szabadnapjaimon, úgyhogy én hagyom az egészet a fenébe ahogy van. Porcicák gyűlnek, de el nem szaladnak..

Néha berakok egy gép mosást, kiteregetem, mosogatok, ennyi. hetente egyszer porcicagyűjtés, portörlés, porszívózás (szőnyeg nincs.)

Felmosás hetente vagy kéthetente, attól függ, milyen volt kint az idő. Főzni nem főzök csak ritkán vagy a szabadnapjaimon (reggel nyolcra járok, és este hétre vagy nyolcra érek haza.)

Ez lesz az első gyerek, 32 éves vagyok, nő, és évek óta ebben a 12 órás munkarendben dolgozom (férj is, nem is sokat vagyunk otthon.)

Nem tudom, mit fogok kezdeni a rengeteg szabadidőmmel, ha végre otthon maradhatok, talán az utolsó hónapban:)

Így is ha kicsit ráérek és jó az idő, megyek ki gyomlálni, az megnyugtat, csak hamar elfáradok..

2010. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bejárónő válasza:

Számomra, nagyon fontos a tisztaság! :) Hiszem, hogy a minket körülvevő környezet a belsőnkben lakozó értékeket mutatja meg :) Egy tiszta kellemes környezetben minden könnyebben megy, még a munka is ha otthonra marad. A tisztaság szerintem a renddel van nagyon közeli kapcsolatba, mert mint azt ti is tudjátok, rendetlenségben takarítani sem lehet. Segítenek, a jól megtervezett takarítási programok. Bármilyen nagy is a lakás 1 hónap alatt simán meg lehet csinálni egy komplett nagytakarítást. Azok, a lakások ahol a lakók jól átgondoltan alakítják ki a lakótereket, mindennek megvan a helye. Itt öröm takarítani! :)De akiknek erre nincs ideje, azok se keseredjenek el, mert egy jó takarítónő leveszi a feladatokat a háziasszonyok válláról :D

Akit ez érdekel itt kaphat bővebb információkat: www.bestofclean.hu

Napfényes, tiszta lakást kívánok addig is Mindenkinek!

2012. márc. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!