Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha hangos a...

Mit tegyek, ha hangos a felettem lakó elszívója?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy panelban lakunk és nemrég beköltöztek fölénk új lakók, akik egy teljes körű felújítást végeztek és valami elszívó félét is beszereltek a fürdőbe, ami villanykapcsolásra indul be. Onnan tudom, mert hallom, hogy épp ott tartózkodnak, húzzák le a wc-t stb.. és akkor zúg, utána, amikor a lakás másik pontján vannak, akkor hirtelen elhallgat. Az a baj, hogy nagyon hangos, napközben még nem is zavar annyira, de reggel és főként este, amikor már minden csendesebb, akkor eléggé idegesítő, sokszor úgy alszom el, hogy azt várom, hogy mikor hagyja már abba. Nem hinném, hogy feltétlenül szükséges ilyen egy panel fürdőszobájába, nekünk sincs mégis megvagyunk nélküle, a központi elszívó teljesen elég, szerintem ez valami flancolás lehet vagy nem is értem őszintén. Szóval az lenne a kérdésem, hogy szóljak-e a közös képviselőnek hogy ez minket zavar, vagy írjak valami hivatalba vagy mit tegyek? Hogyan lehet ezt kiszerelni, lekapcsolni? Ha szólok a lakónak, akkor ő egyedül ki tudná ezt kötni ha belátja, hogy túl hangos vagy szakember kell hozzá? Sajnos a hangos tévézésért már korábban szóltam neki, de falra hányt borsó... Korábban hallottam, hogy 50 decibel felett már csendháborításnak minősül, mindegy mi bocsátja ki. Erre tudok hivatkozni? Egyáltalán hány decibeles lehet ez az elszívó? Szerintem teljesen felesleges is, ráadásul nagyon zavaró, hétvégén ki-be járkálnak, állandóan zúg. Egyébként tipikus tahó szomszéd, akinek senki és semmi nem számít és tudom, hogy nem én vagyok a túl érzékeny, négy évet laktam kollégiumban, plusz évek óta itt lakom. Tehát ennyi a történet, előre is köszi a normális válaszokat!

2016. nov. 13. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Füldugó.


Én kertes házban lakom, előttünk parkol a szomszéd. Vagy este 11-kor ér haza a munkából, vagy reggel 5-kor megy el. Ilyenkor minden alkalommal végigcsapkodja a kocsija 3 ajtaját az 5-ből. Jeleztem neki, hogy hangos, de nem az a fajta, akit érdekel más.

2016. nov. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a hagyományos sárga füldugón keresztül is hallom sajnos...
2016. nov. 13. 12:13
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Nos mivel a központi elszívóba tilos ventilátort kötni, így az a helyes eljárás szerintem, hogy szólsz a lakónak, és ha nem kapcsol(tat)ja ki, akkor mész a közös képviselőhöz.
2016. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 12:13

[link]

Ha mégsem menne máshogy. A narancs hagyományos ehhez képest kaka.

Olcsóbb de ugyancsak jó:

[link]

2016. nov. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a központiba van-e bekötve, de gondolom, mert máshogy nem nagyon lehetne megoldani... Vagy igen? Köszi, akkor màr van ütőkártya a kezemben. Milyen sört szeretsz? ;-) Szerintem rendelek egy ilyen füldugót, a sárgánál minden csak jobb lehet...
2016. nov. 13. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!