Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért rosszabb a kazánom...

Miért rosszabb a kazánom teljesítménye, ha adatok nem ezt indokolják?

Figyelt kérdés

Van egy 250 m2es házam 11 fűtőtesttel (2 kisebb) ez a kazánom [link] (6 tagos) Nyílászáróim cserére értettek, de láttam már rosszabbat is bőven. Szigetelés sem a legjobb a házban, de szintén láttam már rosszabbat.

A barátomnak 180 m2es háza van 13 fűtőtesttel, jobb nyílászárókkal, szigetelés ugyanaz. Ez a kazánja: [link]

Mindkettőnknek 2 szintes a háza.Ugyanakkor, tehát ugyanolyan időjárási viszontagságoknál, ha ő megpakolja ugyanannyi fával mint én, akkor neki 6 órán keresztül megy a kazán ~60 fokos vízzel, nekem 1,5-(max)2,5 órán keresztül.

Ennyit számítana a nyílászáró, ill a több m2, vagy vmit én csinálok rosszul, netán (az adatok ellenére) ennyivel gyengébb a kazánom?

köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 25. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezeknek a Török kazánoknak sokkal nagyobb teljesítményt ad meg a gyártója mint amire képes, sokan megjárták ezekkel.
2016. nov. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jól nézem az adatlapokat, akkor a Te kazánod névleges teljesítménye 37,5 KW, a barátodé 35,5KW fatüzelésnél. A különbség elhanyagolható, amennyiben az adatok nagyjából megfelelnek a valóságnak. Én inkább abban látom a különbséget, hogy a Te házad 250nm, míg a barátodé 180. Ha feltételezünk egy 270 cm-es belmagasságot, akkor Te 675 légköbmétert, a barátod viszont csak 486 légköbmter fűt. Tehát neked ebben az esetben mintegy 40%-al nagyobb teljesítményre lenne szükséged ahhoz, hogy kb úgyanolyan paraméterekkel működj. Ugyanis nem négyzetmétert, hanem légköbmétert kell befűteni. A radiátorok száma, méretezése és a nyílászárók is számíthatnak persze. Lehetnek egyéb okok is, amikből adódik a különbség. Pl: fa fajtája, minősége, kémény paraméterei, stb, stb...
2016. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tiszta ,hogy légköbmétert fűtök, a m3-t lusta voltam kiszámolni, de így meglepett a 40%, pedig tök logikus...elhamarkodott voltam a kérdéssel.

Ennek ellenére mindig nagy különbségnek érzem, hisz ha úgy vesszük, fele annyi fával fűt a haverom, mint én. Félek ezt már tényleg ráfoghatom a nyílászárókra, a fa minőségére stb.

Asszem jövőre vagy szigetelés és/vagy nyílászáró csere lesz, vagy a felső szintre beépítek egy kandallót. Rengeteg fát fűtök...


Köszönöm a gyors válaszokat.

2016. nov. 25. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Így levetve és tejesítményre tényleg kicsinek tűnik a kazán. De egyébként lehet ha ugyen ez lenne nagyobb az se lenne jobb. Ha jól látom bazi nagy ajtaja van. Emlékszem pár éve áthívott a szomszéd hogy eldicsekedjen a kazánjával. Egy szalmabálát is belelehetett rakni . Jó nagy ajtaja volt. Fülig ért a szája. Na nem tartott sokáig az öröm mert hiába fér bele egy bála szalma nem azzal fűtött hanem fával. Nagyon panaszkodott később hogy zabálja a fát nagy a tűztér nem tud kis tüzet csinálni méteres fákkal kell megrakni mindegy milyen hideg van. Sokkal több fája fogy mintha egy normális kazánt vett volna.
2016. nov. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen minőségű a tűzifád?
2016. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy kicsi a kazán. A fűtésszerelők általában ökölszabályként a fűtendő légköbmétert 0,6-tal szorozzák és akkor már állítólag túl is van egy picit méretezve a kazán. Ez a kb 650-700 légköbméter mellett egy 40 Kw körüli kazánszükségletet feltételez, szóval elég lehet. Én inkább a fa minőségében, vagy valami másban látom a hiányosságot. Esetleg kipróbálnám azt, hogy fabrikettel is befűtenék, hogy azzal mire megy a rendszer. Ha brikettel jó, akkor a tüzifa minősége a hiba forrása, de ha brikettel sem lehet jól felmelegíteni, akkor tovább gondolkodnék a hiba forrásán.
2016. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

-A kazán ajtaja nagy, de a másik kazáné is kb ugyanakkora.

-Fa minősége: Én jó minőségű vegyest használok, de nagy része (talán)akác ahogy nézem, száraz és apró hasított, könnyű. Inkább kis kandalllóba való. A barátom fája nem tudom milyen,de száraz és nagyon nehéz, sokkal nagyobb mint az enyém.

-Brikettel nagyon kvázi megfizethetetlen lenne a fűtés számomra, az nagyon drága. max "befűteni szoktam vele, mert hamar felmelegíti a vizet, utána tűzifát dobok rá.

Egyébként ha rossz(vizesebb) fával ha főtök, akkor lassabban ég, de Istennek sem megy fel a víz 45-50 foknál feljebb avíz , még akkor sem, ha tárva nyitva hagyom az alsó ajtót.

-Kéményemben vagyok egyedül biztos, hogy az biztosan megfelelő. 4éve csináltam 20as, átvezető18as, megfelelő magasságú nagy huzattal. Egy jó barátom ezzel foglakozik, ők csinálták.

2016. nov. 27. 10:23
 8/8 A kérdező kommentje:

6osnak:

Csak ,hogy tiszta legyen, brikett nagyon gyorsan felviszi a hőt, de hamar el is ég, nem tartja a hőt(nálam). Rengetegbe kerülne.


Egyébként (jobb minőségű)szénnel fűtenem nagyon jó, ott ha -10-15 fok is van kint, este 10kor megtömöm, akkor reggel 6kor még meleg a radiátor, és van parázs. Csak hát szén, az nekem nagyon körülményes....

2016. nov. 27. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!