Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet éjjelente hőség a...

Mitől lehet éjjelente hőség a lakásunkban?

Figyelt kérdés

Egy U alakú épület közepén lakunk, tehát a két "szára" között, sem felettünk, sem alattunk nem laknak, alattunk garázs van egyébként. A hálószobánk egyik oldalán saját nappalink, másikon az előszoba-mosókonyha, harmadikon a falszomszéd, negyediken már az utca.


Na a lényeg, napközben sincs szükség folyamatosan fűteni, néha-néha egy órára bekapcsoljuk a nappaliban, vagy a hálóban, egy órán belül az egész lakásban jó meleg van. A háló viszont éjjelente konkrétan elviselhetetlenül meleg, holott este már sehol nem fűtünk. Kénytelenek vagyunk nyitott ablaknál aludni, ha nem akarunk arra ébredni, hogy fülledt hőség van. Elképzelni nem tudjuk, honnan jöhet, vagy mi lehet az oka. Valaki tud okosat mondani erre a lehetetlen helyzetre? Én még ilyen lakásban nem éltem soha, ahol télen fűtés nélkül meleg van.


2017. jan. 4. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem épület, hanem emberi-fiziológiai okai vannak.

Klimax?

2017. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem igazán, de a fűtésszámlátok miatt irigyellek benneteket.

Nem lehet, hogy átmenő csövek vannak a lakásotokban, amik a szomszédhoz mennek, ő meg őrülten fűt éjszaka?

2017. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Persze ezt házközponti, vagy távfűtésre értettem, egyedi fűtés esetén misztikus! :)

2017. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit mutat a hőmérő ?
2017. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
21-24 fok van bent. Téglaház, nem központi fűtéses. Klimax kizárva, pláne mert a 29 éves férjem ugyanúgy szenved a melegtől, ugyanúgy nem igényli a fűtést. Na akkor ez rejtély marad. De hogy senki ne irigykedjen (értem, hogy csak vicc volt) ez Németország, itt a havi albérletben benne van a fogyasztás, nem oszt nem szoroz, hogy miből mennyit használunk... ez a legbosszantóbb benne :)
2017. jan. 4. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Ket megoldas van: vagy a korulotted levo lakasok eleget futenek, ezert nem hul ki a te lakasod, vagy csak egyszeruen olyan tipusu csovek mennek vegig a szobakon, hogy kikapcsolt radiatorok mellett is meleget csinalnak.
2017. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!