Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nálatok is ilyen sokat megy a...

Nálatok is ilyen sokat megy a fűtés?

Figyelt kérdés
Bár a ház 25 éves, akkori minden energetikai szempontból, gravitációs a rendszer, 21-22 fok van, de kb. óránként megy a kazán 1.5-2 órát, tehát egy nap 17-18 órákat biztos. Nálatok is sokat megy?
2017. jan. 20. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
19%

Hát a gravitációs rendszerben elég sok víz van (közelít a köbméterhez), azt sok energiába kerül felfűteni. Azonban sok víznek nagy a hőtehetetlensége is, vagyis csak lassan tud kihűlni. Egy óra alatt biztosan nem szabadna visszahűlnie annyit, hogy utána másfél órán keresztül melegítse újra ugyanolyan hőfokra a kazán, ott valami nagyon nem stimmel.

Nekem is gravitációs rendszer van, a ház ócska energetikai besorolással (G-s), de ha felfűtöm annyira a vizet, hogy a kezemmel még épp meg tudom érinteni a radiátort (kb. 55-60 fok), akkor kell neki vagy 3-4 óra, mire annyira hűl vissza, hogy egy szál alsógatyában kellemes ráülni (kb. 35-40 fok). És utána még vagy két órán át kellemes lenne rajta ücsörögni, ha nem nyomná a seggemet az öntöttvas radiátor, ekkor éri el a kb. 28-30 fokot a víz benne. Szóval nekem kb. 5-6 óra alatt hűl vissza 55-60-ról kb. 30-ra. Viszont utána kb. egy óra alatt visszamelegszik az 55-60 fokra, ha újra alágyújtok.


Szerintem nézesd meg szerelővel, nem tudom mi lehet a baja, de ez így nem normális dolog.

2017. jan. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bár nem írtam, de én gázzal fűtök, tehát, ha termosztát lekapcsol, a kazán se fűt értelemszerűen. Ha jól olvasom, te meg fával fűtesz. Lehet aztán, hogy korszerűsítem a rendszert, mert hogy ilyen 75-80 fokokon menjen a kazán, nem állapot, arányaiban véve, meg egy vékony csöves, szivattyús fűtés is ennyit menne, de 60-65 fokos vízzel, ez gravis 60 fokon semmit nem ad le szinte. Lehet ez lesz a következő. Szigetelés úgy-ahogy, de szigetel a ház, ablakok nem szelelnek, SOFA ablakok.
2017. jan. 21. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát a lepontozók szerint teljesen normális, hogy napi 17 órát fűt a kazánod, tehát valószínűleg náluk is így működik a fűtésrendszer. Szóval ne foglalkozz az első hozzászólásommal, és törődj bele, hogy így van jól a dolog.
2017. jan. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem 6 éves gázkazánom van. kb 30 percig megy és kb 50 percet bir ,hogy ujra kapcsoljon
2017. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!