Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes házat vennem?

Érdemes házat vennem?

Figyelt kérdés
5-6 milliót nagy nehezen, de összegyűjtöttem, s szeretnék külön költözni a szüleimtől, kertes házba. Vajon 5-6 millióból fel lehet építeni egy egy szobás házat, 30-40 nm-est, amit később tudok bővíteni? Hitelt nem akarok felvenni. 27/F
2017. jan. 22. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol?És a telek megvan? Mennyiért tudsz telket venni,ha nincs? Sztem nem...
2017. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valami világvégi kis faluban lehet, de ott meg nem találsz munkát.
2017. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de 5-6 millió kábé egy valamirevaló telekre elegendő. Legalábbis olyan helyen, ahol van is értelme telket vásárolni házépítés szempontjából. Ahol meg nem, ott - ahogy előző írta - munka nem nagyon van, ha igen, az is gyakran csak idénymunka, és nem fizet túl sokat, orvos, óvoda, iskola, benzinkút csak a legközelebbi városban található, szórakozási lehetőséget meg kb. csak a sarki kocsma jelent. Még egy 40 m2-es kulipintyó felépítése is legalább 12-15 millába kerül telekkel együtt, bárhol is akarod építeni (és akkor a munka egy jó részét te végezted, pl. alapásás, betonkeverés, téglahordás, ilyesmik). Használt készet lehet venni olcsóbban is, de ebben az 5-6 milliós árkategóriában az olyan is, vagy olyan helyen van (esetleg mindkettő).


Nem szívesen mondom, de ha nekem ennyi pénzem lenne és Magyarországon laknék, akkor inkább nekiindulnék valamelyik nyugati országnak, amelyiknek a nyelvét is beszélem és megértem valamennyire. Azzal sokkal jobban jársz, még akkor is, ha csak befektetésként teszed néhány évre.

2017. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10 Milla kell minimum. Olcsó telek 1 milla közművek kb fél milla.
2017. jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!