Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zajos szomszéd ellen van jó...

Lin71 kérdése:

Zajos szomszéd ellen van jó tanács?

Figyelt kérdés

Panelban lakom, albérlet, és felettem van egy idióta szomszéd aki állandóan zajong, nem mindennap, de vagy heti 3x. Olyan, mintha 200 kilósan ugróiskolázna, vagy dörömbölne, belereng még a fal is. És persze ilyen hajnali fél2-kor, meg fél12-kor, hajnal 4 körül...

Alattam sajnos nem laknak, a falszomszédról meg nem tudok nyilatkozni, a zajos szomszéd mellett egy hallássérült néni lakik. Többször kerestem a zajongót, kopogtam, nem nyitott ajtót, levelet is hagytam a postaládában, az ajtóra tűzve, de lesz@rja. A tulaját is kerestem, ő is hasonlóan kedves volt.

Megnéztem a társasházi törvényt, most vadászom az itteni SzMSz-t, a neten azt írják még az önkormányzat is szabályozhatja. Azt is hallottam, rendőrtől, hogy mostmár nincs -tól -ig kötelező csendbenlét, hanem mostmár mindig csendben kell lenni (nagyjából), bulit, felújítást előre ki kell írni, és a rendőr állítása alapján ha kihívom a szomszéd miatt a rendőröket, a 30ezres csekkel kopognak nála.


Na szóval...valakinek valami tanácsa, vagy tapasztalata, ami mostanság történt (fél éven belül, a rendeletváltozás miatt)? Mivel nem mindennap zajos, elérhetek valamit?

Előre is köszönöm.



2017. febr. 21. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Mi is panelban lakunk,es nem egyszer szoltunk nehany szomszednak is,amikor tartosan zajongtak.

Nem kell leteremteni,kedvesen meg kell mondani.Valoszinuleg nem szandekosan csinalja,csak nem gondolja,hogy teged zavar.

2017. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

Gondolkodj kicsit: ki az, aki éjjel 2-kor ugrálni kezd a lakásban???

Szóval kizárt, hogy akarattal zajong, ezért veszekedni nem érdemes, hanem inkább szépen, udvariasan szólni neki, hogy nem tudod, honnan jön a zaj, de oda tudna-e picit figyelni.


A "ha kihívom a szomszéd miatt a rendőröket, a 30ezres csekkel kopognak nála" meg garantáltan nem igaz, képzeld el, hány ember hívná akkor az utált szomszéb miatt a rendöröket, csak azért, hogy kiszúrjon vele.

Büntetést csak akkor kaphat, ha bizonyított a zajongás, nem pedig, ha a szomszéd azt mondja.

2017. febr. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!