Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan költözzünk kertes házba?

Hogyan költözzünk kertes házba?

Figyelt kérdés

Az álmunk egy kertes ház:)

Most egy 2 szobás panelban lakunk (párom szüleié).

Hogyan lenne érdemes kertes házba költözni?

Kiadhatnánk a lakást és mondhatni az albérlők vennének nekünk egy házat (egyetemistákkal meg lehet tölteni, kb egy hétig sem állna üresen).

De ahhoz hitelt kellene felvenni.

Vagy költözzünk albérletbe? De az fekete lyuk, ráadásul akármikor kirakhatnak minket, és mit csinálunk? Visszaköltözünk a lakásba és a folyosón alszunk?:D

Viszont nincs hitel. Viszont nem "örökös". Örökre megmaradna az ideiglenesség érzése (ezért nem festhetnénk, nem vehetnénk zuhanykabint, amit kinéztünk, nem építhetnénk teraszt vagy pavilont, nem csinálhatok keretet -mivel ha bármikor kiraknak akkor minek pénzt áldozni rá- nem lehet semmit tenni, hogy lakájosabb legyen a ház stb.)


De sok olyan véleményt lehet olvasni, hogy az albérlet sokkal jobb. Vagy a mi esetünkbe nem? Vagy itt arról van szó, hogy "meg kell fizetni a luxust" (saját ház)?


Vagy leéljük az életünket a panelban:)


Nektek mi a véleményetek?

Köszi:)


2017. máj. 5. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi előbb 1 évre kiköltöztünk albérletbe "kipróbáltuk" hogy tényleg ezt akarjuk e, aztán megvettük a házat... eleve úgy kerestünk albérletet ami eladó is.

Ha az 1 év alatt jött volna vevő akkpr is megvettük volna.

2017. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pontosan erre gondoltam én is, hogy először albérlet, mert hát ez teljesen más világ és én soha nem laktam máshol csak panelban:) pont ez jutott nekem is eszembe, akkor nem butaság:)

Ti hitelre vettétek meg a házat?

2017. máj. 6. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, szüleim halála után maradt nekem a panellakás, de akkortól kezdve egyszerűen nem tudtam ott élni, szinte minden nap az járt a fejemben, hogy hogy hiányzik, hogy régen fel se fogtam, hogy azért volt az otthonom, mert ott élt a családom, így, hogy már nem volt család olyan üres lett az egész... ezért döntöttünk így párommal, aztán mikor azt mondtam, hogy biztos a dolog, akkor a panelt pillanatok alatt eladtuk és annak az árából még maradt is 3millió tatarozni, 60 as években épült parasztház jellegű de jó állapotú vályogházba jöttünk. Ez 6millió volt, a panelt meg 9ért tudtuk eladni... mostanra kicsit bánom, hogy siettem, mert most ugyan azon a környéken 12-13millióért mennek a panelek, a házam környékén meg maradtak az árak... dehát, ki lát a jövőbe...
2017. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk (kisvárosban) a jobb panellakások annyiért mennek, mint a külvárosi középkategóriás, kissé felújítandó családi házak.

Elcserélni nem akarjátok (nem tudjátok) valamilyen formában? Akkor csak egy belső felújításra való kölcsönre lenne szükségetek egyelőre, aztán majd valamikor megcsináljátok kívül is.

Majd ha kicsit egyenesbe jöttök, akkor vesztek fel hitelt egy új, kiadható lakásra.

De persze, ha tudjátok fizetni a hitelt, akkor a házat is lehet hitelre venni. Főleg, ha gyerekekre támogatást tudtok igénybe venni.


Ha nem laktál még családi házban, akkor igen, érdemes egy évet lehúzni albérletben. Akinek nem nagyon kell a ház teljes ára, az belemegy, hogy egy évig albérletben laktok a házában, aztán ha megveszitek, akkor az albérlet egy (nagyobb) részét beleszámítjátok a vételárba. (Így az eladó is jól jár, mert több plusz pénzt kap, mint amennyi a kamat lenne a ház ára után a bankban.)

Tudok olyan embereket, akik városból költöztek falura, és egy év után visszamentek, mert nem bírták.

Külváros azért sok tekintetben jobb, mint falu. Itt is kell havat söpörni, meg kertet karban tartani, házra költeni, javítgatni mindent, de legalább nem sokba telik a belvárosba bemenni, akár még gyalog is. Bármi problémád van, kocsival 5 perc, nem félóra.

2017. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!