Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek hol jobb lakni,...

Szerintetek hol jobb lakni, kertes házban vagy panelban? És miért?

Figyelt kérdés

2016. dec. 21. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Téglában.
2016. dec. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
90%
Kertes ház.
2016. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Mindenkinek máshol jó. Én kertes házban nőttem fel, most téglaépítésű társasházban lakom és imádom. A panel mondjuk nem jött be.
2016. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Amikor a gyerekek kicsik voltak, akkor kertes házban kertvárosban. Amikor már eljártak szórakozni, nagyobb tégla lakásban a városban.

Most, hogy idősebbek lettünk és a gyerekek kirepültek, kisebb tégla lakásban a városban, de csendes helyen.

2016. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Mindkettőnek van előnye is, és hátránya is. Kinek mi a fontos ezekből, ott érzi jobban magát.

Ez az életkor vagy élethelyzet alapján akár változhat is.

2016. dec. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Mindig kertesházban laktam. Gyerekeim házasságuk éveit panalban kezdték. Azonnal kiköltöztek kertesházba amikor az anyagi helyzetük megengedte.
2016. dec. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Panelban nottem fel, most kertes hazban elunk ketten anyuval, semmiert nem mennek vissza tobbet panelba. Borzaszto depressziv, zart, ki kell menned az utcara, hogy friss levegot szivj, azt is hallod, ha a szomszed felall a fotelbol... sot meg kamerat isis szereltek fel anno a mi ajtonkra iranyitva, hogy lassak mit csinalunk... sokszor hallgatoztak poharral a falon a szomszedok, a sajat szememmel lattam, amikor kiskoromban atmentem jatszani. Mindenert szolnak. Kicsit hangosabban csukod be egyszer az ajtot, csak egyszer fuss ossze valakivel, jon a fel oras szentbeszed nem szamit, hogy te mennel iskolaba. Stb stb

En nagyon nem szerettem.

Van ez a mondas panellakoknal, hogy egy jo izut fingani se lehet,mert hallja az egesz haz... es ez tenyleg igy van

Ehhez kepest a mostani kertes hazunk maga a szabadsag!

2016. dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
61%
életstílus kérdése. bár a panelek régiek, valójában sokszor jobb állapotban vannak, mint egynémely tégla építésű ház. Ha panel, akkor kisebbe mennék, 4emeletesben nőttem fel, és egészen jó volt. Most 10emeletesben élek és... uh... de meggyőződésem, hogy minden a lakásszövetekezeten múlik, ha ők talpraesettek volnának, ez a 10emeletes sem lenne olyan ócska. Árban: per pillanat szerintem pesten nagyjából a panel van megfizethető árkategóriában.
2016. dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

25 évet laktam muszájból panelban, soha nem mennék vissza. Nem sorolnám fel a listát, hogy miért nem.

Elég legyen annyi, hogy törtem rajta a fejem, hogy vajon mi az, ami mellette szólna - hát semmi sem jutott eszembe. Egyetlen érvet nem tudok mondani a panel mellett.


(Persze, jó volt a panel anno, amikor a háztartások többsége nem volt összkomfortos, még a városokban sem. Fürdőszoba semmi, tisztálkodás teknőben a konyhában, közös vécé a folyosó végén, nyolc-tíz lakásra egy. Na ehhez képest tényleg előrelépés volt a panel akkoriban. De ma már nem ez a mérce.)

2016. dec. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Kérdés, hogy a kérdező a panelt minden lakás szinonimájaként használja, vagy konkrétan a vékony falú, zajos házgyári lakásokra gondol.


Mert egy jó infrastruktúrájú belvárosközeli (pl.: megyei városban) téglalakásban lakni dolgozó felnőttként remek. Nem kell füvet nyírni, levelet gereblyézni, havat lapátolni munkaidő után, hanem pihenhet az ember a csendes lakásban. Viszont szórakozóhelyekért se kell kocsiba ülni, gyalog elérhető. Kisgyerekkel orvos, patika, iskola, óvoda sétatávra. Nyáron nyugodtan elmehetsz nyaralni két hétre is, nem ég ki a fű, szárad le a veteményes a konyhakertben, csak a postaláda ürítését kell megoldani.

2016. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!