Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csőgörény-féleség létezik...

Csőgörény-féleség létezik valamilyen házi kivitelben?

Figyelt kérdés

Aza bajom, hogy havonta-kéthavonta kell kihívni a duguláselhárítót, mert állítólag annyira nincs lejtése a vezetéknek, hogy ennyi idő alatt eltömődik a nulláról teljesen (megáll már a víz).

Ahányszor kijönnek, mindig ezt mondják, hogy semmi extra, csak a szokásos szappan, borotvahab stb, és bizony ennyire felrakódik, mivel nincs lejtés, és nem tud normálisan elfolyni a víz. És nem is lehet másképpen, mert olyan a bekötés, vagy ahhoz kádat kéne emelni, stb szétbarmolni mindent.


Mivel unom már h kidobjak alkalmanként egy 20-ast a semmire, kérdezném, hogy esetleg vki ismer megoldást arra, hogy házilag mivel tudok egy max 2,5-3 m mélyen bekotorászni a vezetékbe? Ha tényleg arról van szó, hogy a végén eltömődik mindig és csak azt a "dugót" kéne kilökni, ez nekik is kb egy perc mindig, akkor sztem nem annyira lehetetlen vállalkozás, csak ötletem sincs, milyen eszközzel tudnék benyúlni ennyire. Sodrott de hajlékony fémhuzal?


Vkinek hasonló gondja van, és sikerült is találni vmit?



2017. máj. 8. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet kapni csőgörényt, többféle vastagságban-hosszúságban, pár ezer ft-ért. Ha tényleg ilyen gyakran kell kezelni és nem igényel egyéb speciális gépet, vegyszert, stb., akkor érdemes venni.
2017. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha rendelnél az interneten?
2017. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Évente 2~3x akcióznak a Lidlben a magasnyomásúhoz csatlakoztatható csövet,-na az nagyon jó!

8ezer pénz,10 méteres,és azoknak a gépeknek a pisztolyába jó,amelyek a Karcherével azonos szabványúak.


A cső végén egy réz fej van,amiből oldalirányban több pici lyukon erős vízsugár jön ki,gyakorlatilag "leveri" a cső belső faláról a trutyit.

A 40-s pvc csőben a 90 fokos könyökben el tud fordulni = kipróbálva!

2017. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az is elég lenne sztem, ha hetente mondjuk 6 vödör vizet egyszerre beöntenél a budiba.
2017. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A csőgörénytől nincs jobb! Mint írta az egyes, veszel egyet, levágod a végéről a kézi tekerő részt, befogod egy fúrógépbe, betolod a csőbe és a fúrógéppel forgatod miközben engeded rá a vizet. A fúrógéppel forgatott spirál össze-vissza csapkod a csőben és közben mindent lever az oldaláról, még a megkövesedett szappanos lerakódásokat is.
2017. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ez a fúrógépen agyon tetszik. csak nem tudtam h lehet azt a csőgörény-fémspirált külön is venni.
2017. máj. 8. 17:28
 7/12 A kérdező kommentje:

#4

sajnos az nem elég, és a dugulás meg annál feljebb van. de nálunk a vízkő is pokoli erős. eddig 2x bontottak, mikor kiszedték a bűnös kb 2,5 m hosszú vezetéket, hát alig bírtam el, és mondja az ürge h nézzek bele, átlátni se lehetett rajta, és az mind vízkő volt. nagyon durva.

2017. máj. 8. 17:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen vastag csőhöz kellene egyébként?

Minél vastagabb cső, annál erősebb spirál kell, mert a vékony összetekeredik. A 9 mm-nél vékonyabbak semmire se valók.


2 hónap alatt amúgy nem szabad eldugulni semmilyen csőnek. Feltehetőleg csak egy részleges duguláselhárítást végeznek, nem szedik le teljes keresztmetszetben.

Keress másik vállalkozót.

2017. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

saccra 5-7 cm átmérőjű.

és hát ja, sztem is csak éppen átfúrják , hogy meginduljon, de nem igazán végzik el a teljes duguláselhárítást. na csak most én mondjam nekik h hogy csinálják? pedig nekem is mindig ez volt a benyomásom. mindegy, most már megpróbálom én, csak eddig nem kaptam ilyen csőgörényt sehol. mi számít erősnek de azért mégis rugalmasnak? sajnos van egy 90 fokos kanyar 1 helyen

2017. máj. 9. 17:17
 10/12 A kérdező kommentje:
sőt, lehet h 2 helyen
2017. máj. 9. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!