Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek ilyenkor mit...

Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni? /Ti hogyan cselekednétek az én helyemben? (bőv. Lent. )

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni. A lényeg az ,hogy lakást kéne szereznem ,ahol két ember is elfér ,a rengeteg holminkkal együtt. De nincsen semmi pénzem ,viszont pár napon belül el kéne költöznöm. Próbálkoztam már mindennel, önkormányzati lakással is, de segítséget nyújtani senki nem tudott. Nincsen munkám se ,hiszen én még csak a napokban voltam írásbeli érettségizni. Rokonokhoz nem fordulhatok mert semmilyen kapcsolatom nincsen velük, se olyan barát aki tudna segíteni ,se bármilyen ismerős...nagyon kétségbe vagyok esve...

...őszintén szólva inkább leszek öngyilkos mint hajléktalan...lehet ,hogy a szenvedésemből már nincsen semmilyen kiút sem csak a halál?

Gondoltam már a diák hitelre is de az nem tudom ,hogy hogyan működik, szerintetek az jó ötlet lenne? Vagy hogyan másképp lehetne még kimászni ebből a helyzetből? Ti mit tennétek a helyemben?

18/L



2017. máj. 12. 09:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell gyorsan eljönnöd? Honnan?

Ki az a másik ember, akivel mennél?

Miért neked kell ezt megoldani gyerekként?

2017. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz elhinni, hogy tényleg ennyire rossz a helyzet és nem kamasz probléma. Ha igazi valós veszélyben vagy, akkor keresd fel a családsegítőt és mondj el minden problémát. Nem hagyják, hogy a híd alá menj. Ha csak összeköltöznél a pasiddal, mert otthon szigorúan fognak akkor tényleg senki se fog segíteni.

Szóval, ha komoly a gond, akkor a rengeteg holmit add el, ne csak páros költözésben gondolkozz (kivéve, ha anyukáddal mennél), iskolai kollégiumi elhelyezésben gondolkozz és azonnal állj be dolgozni, hogy összegyűjthesd egy szobabérlés árát.

2017. máj. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Most már lement az érettségi, a Tescoba, vagy Mekibe holnap felvesznek dolgozni teljes vagy részmunkaidőben. Neked nem lakásra, hanem szállásra van szükséged, bármi megteszi, munkásszálló, hajléktalanszálló, koli, kérdezd ki az ismerősöket, hogy megy-e valaki nyaralni, addig vigyáznál a házára, vagy takarításért aludhatsz-e az irodájában stb. Vagy vállalj szállással járó munkát. A sok cuccról pedig ,most mondj le, fiatalon csak akadályoz.

Természetesen ezeknél lehet jobb ötleted, a néhány napos költözési határidőt is kihúzhatod egy kicsit, vagy átgondolod, hogy nem is olyan rossz az, ahol most vagy. Pl szigorú szülőket, vagy kéretlen mostohaapát ki lehet bírni, ha nem bántanak. Ha bántanak, akkor NaNe.

2017. máj. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Anyukámmal mennék, a határidőt nem lehet kihúzni. Dolgozni még nem tudok mert az érettségi még nincs a kezemben ,hiszen hátra van még a szóbeli része, amire csak június végén kerül majd sor.
2017. máj. 12. 15:33
 5/25 anonim ***** válasza:
Anyád se dolgozik?
2017. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
27%
Rakjátok ki fatert, menjen ő máshová lakni!
2017. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Biztos megvolt az ok amiért kivágták őket. Hogyhogy nincs pénzük? Az anya se dolgozik?
2017. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Anyukád sem dolgozik?

Nincsenek nagyik? Anyukádnak testvérei? Senki sem, ahol el lehetnétek egy ideig?

2017. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Mik a körülmények? Hol laktatok eddig? Anyud dolgozik, vagy miből éltek meg? Család, barátok, senki nincs?


Ha gáz van akkor keressetek egy szobát, jobb mint híd alá kerülni. A cuccok javát pedig tedd pénzé.

2017. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Anyukám sajnos nem talál munkát. Valahányszor azt mondták neki ,hogy ekkor meg akkor kezdhet ,kiderült ,hogy mégse. Ez megy egy ideje.

Fater? Hát a faterom kapta meg a lakást még anno a váláskor...(valószínűleg csúsztatott a bírónak...vagy a bíró egy idióta hülye pi*a volt...több ember is gyalázza őt a mai napig mert általában szar döntéseket hozott) ugyhogy emiatt kellett nekünk albérletbe költözni, amit nem tudtunk fizetni. A családomból egy-két személlyel tartottam a kapcsolatot de a faterom elintézte ,hogy többet ők se nagyon foglalkozzanak velem. Ezáltal a családomból minden személy kilőve ,semelyikőjükre sem számíthatnék igazán.


Nem létezik valami olyan módszer ,hogy valahova el költözhessünk (albérlet) és csak később fizessünk ,mikor már mindkettőnknek van munkája (persze akkor az elmaradott részleteket is bepótolnánk onnantól kezdve)...esetleg önkormányzati lakásoknál lehet ilyet csinálni vagy valahol, bárhol?

Esetleg diákhitelt lehet kapni ebből az okból kiidnulva?

2017. máj. 16. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!