Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fürdőszoba fűtésére milyen...

Fürdőszoba fűtésére milyen eszközt ajánlotok gázkonvektor helyett, ami energiatakarékos is nem fogyaszt sokat?

Figyelt kérdés

én ezt néztem ki amit a tévében is reklámoznak de nem tudom mennyire jó?

[link]


2017. júl. 12. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
kizártnak tartom,hogy ez a köpet kütyü valamit is érne....ezekbe a tele meg media stb shop-os cuccokba alapba nem bízok
2017. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kovpet ***** válasza:

Hát :)

Nincs odaírva a teljesítménye, gondolom, nem véletlenül.

Ez egy hősugárzó amúgy, tehát amikor azt írják, hogy FELFŰT egy 20m2-es helyiséget, az teljesen biztosan nem lehet igaz, mert a hősugárzó hőt sugároz és nem konvekció útján működik.


Tehát ez az oldal egy rossz vicc.


Arról ne is beszéljünk, hogy fűteni (azaz a helyiségbe hőenergiát bevinni) kizárólag energiával lehet. Ha ez az energia villamos energia, akkor annak a költségét ki kell fizetni.

Persze itt kivétel a hőszivattyús megoldások, pl klíma, mert ott csak a hő szállításához kell az energia, de itt erről szó sincs.

2017. júl. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

első vagyok, ott vannak az adatok :D

Techniaki adatok:

Kerámia fűtőelem

Teljesítmény: max. 370W

Feszültség: 220-240V AC 50-60Hz

Készülék mérete: 137 mm x 85 mm x 155 mm

(h x sz x m)

2017. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én csináltam a fürdőbe egy egyedi rakétakályhát frankón be lehet vele fűteni egyszerű kis lombhulladékkal, mármint az év nagyrészében a kertben lévő fákról szőlőről letöredezett /lemetszett ágacskákkal. Már 3 télen így fűtöttük a fürdőt, csak fürdés előtt 1 órával be kell üzemelni és egymás után kell fürdeni... de ennél kevésbé energiatakarékos fűtést nem tudok :)
2017. júl. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:

# 3: Én nem látom. Rákerestem a "technikai"-ra is meg a "370"-re is, de semmi. Mondjuk a forrásban benne van, lehet, nálam kapja el valami, adblocker vagy akármi. Akkor elnézést.


Viszont 370 wattból nem lesz csoda, az teljesen biztos.

2017. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy hasonló hősugárzót 3~6 ezer pénzért bárhol kaphatsz. Barkács-multik,tecsó,madaras tecsó...Általában 2 fokozatúak,és 1500~2000 wattosak,tehát sokat fogyasztanak.

Én inkább egy ajtó fölé szerelhető,-két,v. háromcsöves hősugárzóban gondolkodnék a helyedben. Igaz,azoknak is hasonló a fogyasztásuk,de legalább "érnek valamit", 20 perc körül melegítenek be egy kisebb fürdőt.


Hasonló...

[link]

2017. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

off.

Programozható a lónaka pecsét! Egy síma időzítő van benne,ami kikapcsol amikorra beállítja.

A két évtizedes noname hősugárzómon is van ilyen.

2017. júl. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehogy megvedd, ez viccnek is rossz.


Teszkóban vagy akárhol kapsz ugyanennyiért ventis hősugárzót. Egy fürdőszobához kell legalább 1000W.

Sokat fogyaszt, de ezek arra vannak, hogy fürdés előtt 10 perccel bekapcsold akkor felmelegíti a levegőt, aztán lekapcsolod. Bemész megfürdesz és annyi.

Egész nap meg felesleges fűteni egy helységet amit nem is használsz, épp ezért nincs értelme az ajtó feletti fűtőtestnek, mert feleslegesen tartja melegen a fürdőt. Ha spórolni akarsz akkor a sima hősugárzó kell, 10 percet megy és annyi. Ennél olcsóbban nem úszod meg.

2017. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hej,

Hát esetleg a "NOBO" megfelelhet.

Skandináv gyártó, de nálunk is van képviselete, boltja.

Nekem van egy kicsi és elégedett vagyok vele.

Üdv:

SF

2017. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!