Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha valakinek állandó bejelente...

Ha valakinek állandó bejelentett lakcíme (lakcímkártyája) van az én tulajdonomban lévő lakásomra, és hív egy lakatost: "Jaj elhagytam a kulcsaimat! Nyissa ki nekem! " Akkor a lakatos az érvényes lakcímkártya alapján ezt meg is teszi?

Figyelt kérdés

A lakásban én lakom, én vagyok a tulajdonos, a zárat kinyittatni kívánó személy már egy ideje nem lakik ott, NEM tulajdonos, NEM bérlő, ám a magyar törvényeknek köszönhetően mégse lehet kényszerkijelentéssel megszüntetni az állandó bejelentett lakcímét!!!

Kell-e féltenem a cuccaimat, vagy attól félnem, hogy egyik este az én kanapémon találom az illetőt: "Visszajöttem! Nem tehetsz ellene semmit! " felkiáltással!



2017. júl. 29. 21:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9 15:37-kor , és #10 16:39-kor válaszolók sajnos rosszul tudjátok!

Ha elindítasz egy kényszerkijelentést akkor a hatóság értesíti az kijelenteni kívánt személyt, hogy nyilatkozzon arról véglegesen hagyta-e el a lakást!

Levelet küldenek a címre, és megpróbálják megkeresni az illetőt. Ha nem találják meg az adott személyt akkor persze nyertél, vagy ha megtalálják, és azt nyilatkozza, hogy végleg elment akkor is nyertél!

Ha viszont megtalálják, és azt nyilatkozza hogy NEM véglegesen hagyta el a lakást, akkor nem lesz sikeres a kényszerkijelentés! Hiába van két tanúd aki aláírta a lapot!

A riasztós dologra én is gondoltam! Az jó ötlet!

A szerencse az, hogy "A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet..."

2017. júl. 31. 10:19
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

4,5,7 válaszoló vagyok.

Na mivan Sipkamiska Macskajancsik.Sajnos ilyen törvényt hozatott viktorunk.Ezt a fszságot mondtam én is kérdező,de ezek a mjmok váltig állították a nemigazukat,hogy igaz és kijelentheted őt.Kijelentheted,ha nyilatkozik,vagy bemegy veled kijelenteni magát,de ha nem akarja és ismeri is a törvényt,akkor sajnos nem tehetsz sokat.

Pontozni is tud némelyikük,lefele ,de nagyon.

2017. aug. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
72%

"ha nem akarja és ismeri is a törvényt"


Konkrétan melyik törvényt?

2017. aug. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ez az,de szintén keresgélés közben olvastam azt is,hogy a bírósági tárgyaláson elismerte a bejelentet,hogy nem tartózkodik ott már,de a bíróság ennek ellenére sem intézkedett a kényszerkijelentés felől,ha nem továbbra is meghagyta neki állandó lakcímként.

Azt a felvilágosítást kaptuk ilyen ügyben mi is,hogy még nincs másik állandó lakcíme bejelentve,addig a régiről nem jelenthető ki és nem is adható ideglenes sem ,csak állandó az első lakcímnek-

Én az öcsémtől nem tudtam sokáig megszabadulni ez miatt.Jöttek is végrehajtani miatta.

Az volt a szerencsém,hogy kijelentkezett és a végrehajtó is azt mondta,ha legközelebb visszajön és marad minden a régiben,akkor itt fog végrehajtani.Elviszi azt ami neki fontos,eladható amiről nem tudjuk számlával bizonyítani,hogy a miénk.

Banki tartozást is hajtottak,hajtank be így a mai napig,pedig csak be van oda állandóra jelentve ,akkor mikor végrehajtanak,hiába máshol volt az állandója az előtt,ha az megszűnt közben,mert már nálam van az állandója.Ha a kényszer kijelentést el is indítja a tulaj,de ő erről tudomást szerez akkor ,ha ő bemegy és cáfolja ezt szóban,hiába visznek ellene két tanút,nem indítják el a kényszer kijelentést.

Marad a bíróság,de az sem biztos,hogy ott megszüntetik.

Menjél be az illetékes helyre és ott biztosabban elmondják ezt.

2017. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!