Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hirtelen megváltozott az...

Hirtelen megváltozott az anyagi helyzetünk. Hogyan és miken tudok spórolni, hogy kijöjjünk hónap végéig?

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon volt szükségem rá, hogy megnézzem, mi mennyibe kerül, de egy nem várt dolog miatt rosszabb lett az anyagi helyzetünk. Kérlek, írjátok le nekem, az élet milyen területén hogyan lehet jól spórolni. Köszönöm szépen a segítséget!
2010. máj. 25. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg akciós újságokat nézegetni és akkor vásárolni dolgokat. Ha már bemégy az üzletbe, nézd meg a sajátmárkás dolgokat (cba, reál,tesco ..stb)hidd el, azokban is vannak olcsó és jó minőségű dolgok. Feleslegesen ne kapcsolj villanyt, ne folyasd feleslegesen a vizet. Hidd el nálunk is így alakultak a dolgok.
2010. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Írj fel, minden költekezést, előre tervezz meg minden vásárlást. Kaján nagyon sokat lehet spórolni, vannak olcsó és finom ételek, paprikás krumpli virslivel, palacsinta, krumplis tészta, főzelékek, ezeket vedd előtérbe.
2010. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van több telefon, mondj le egyikről... Az nagyon sokat húz. Vigyázz mi mennyi ideig van bedugva: pl. a tv fogyaszt akkor is, ha éjjelre bedugva marad, legalábbis a mienk. Élelmiszerből csak azt vásárold, amire szükség van, ez nem a csokikrémek és édességek időszaka most.
2010. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha előre megtervezed a heti menüt és aszerint bevásárolsz, azon kívül pedig nem mégy a bolt közelébe se, sokat spórolhatsz. Az embert sajnos hajlamos minden boltbamenetelnél olyasmit is megvenni, amit amúgy simán tudna nélkülözni.

Az előre megtervezett menüt eleve csináld úgy, hogy finom, laktató, de olcsóbb ételeket főzz. A főzelékek általában nem sokból kijönnek, hozzá csinálhatsz fasírtot nagyon finomat úgy is, hogy kevés benne a hús, több zsömlét áztatsz bele, kicsit erősebben fűszerezed, nagyon finom tud lenni. A krumplistészta nem drága és laktató, a túrós tésztánál olcsóbb a grízes (darás), stb. Lehet hús helyett tükörtojással, bundáskenyérrel is enni a főzelékeket.

Takarításhoz ne vegyél méregdrága tisztítószert, olcsóbb és tökéletes az ecet, szódabikarbóna. Ez utóbbit fehér ruhák mosásához is használhatod.

2010. máj. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy minden hétre előre eltervezem a menüt (nem csak az ebédet, hanem reggelit, vacsorát is, hogy tudjam, miből mennyi kell), ebédre általában két napra főzök egy nagyobb adagot, vagy ha nem azt esszük két napig, akkor is többet főzök, és megy a fagyasztóba. Próbálok az olcsóbb ételek közül válogatni. A hozzávalókat felírom, és CSAK azokat veszem meg a boltban, semmi mást, nincs mindenféle extra kaja vásárlása, amit csak úgy megkívánok a boltban. Nincs üdítő meg ásványvíz, van helyette csapvíz (ha eszembe jut, akkor üvegben beteszem a hűtőbe, hogy hideg legyen), meg esetleg teát főzök, abból mondjuk sokfélét tartok itthon. A tévé csomagot most fogom visszamondani olcsóbbra, mert az a havi 5000 kicsit sok, pláne, hogy nem is igazán nézzük, jó lesz nekem a 20 csatorna is havi 2500-ért. Filmeket úgyis főleg neten nézek, csak pár műsor miatt szoktam tévét kapcsolni. Éjszakára kihúzom a gépet, a tévét áramtalanítom (nem világít a piros fény), stb, ezek így nem fogyasztanak, amikor nincsenek használatban.
2010. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Előttem már mindent leírtak. Én csak annyit mondok, spórolni csak pénzzel lehet. Mikor én is úgy álltam anyagilag, tudtam venni az akciós termékekből többet (pl. Tesco 2-t fizet, 3-at kap). Megvettem a mosogatószerből, is többet, hiába egy évig elég volt 3 flakon. Vagy Szilveszter előtt a pezsgő 360 Ft. Vettem egy kartonnal, leraktam a pincébe. Mindig jön olyan ünnep, amire tudok belőle ajándékozni,és nem akkor kell megvenni dupla pénzért.
2010. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb akciósújság a neten is fenn van. Tudod miket használsz, ne hagyd az utolsó pillanatra a mevételést, amikor kezd elfogyni, vedd meg akciósan. Mi falun lakunk, ha van dolgunk a közeli városban, megnézzük az akciós termékeket és egyúttal be is vásárolunk (a helyi boltban kb duplája lenne megvenni) Ruhát a turkálóban is vehetsz, néha teljesen újat is. Van olyan turi, ami kilóra adja, ahogy telnek a napok a bálabontástól, egyre olcsóbban.

Takarékoskodunk a vízzel (ezer forint fölött van köbmétere): nem folyatjuk feleslegesen, nem fürdünk telekád vízben, a mosógépből a kádba engeden a vizet, és azzal öntöm le a WC-t.

Mosáshoz olcsó mosószert, mosószódát, szódabikarbónát használunk, öblítéshez ecetet (bőrgyógyász ajánlotta kiütéses bőr miatt)

Amit nem használunk (TV, számítógép), lekapcsoljuk az áramról.

Sokszor 2 napra főzünk: kevesebb gáz/áram, nincs annyi mosogatni való.

2010. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha csak erről a hónapról van szó, akkor az ételen lehet spórolni - főzz, ha eddig nem tetted, és "hagyományos" ételeket. Azok mind nagyon olcsók. Krumplifőzelék, zöldségleves, rántott zöldség...

Előre tervezd meg a heti menüt, és csak ahhoz vásárolj. Zsömle helyett kenyér, 100ft-ért is kapsz egy kilót, ha jó helyen veszed.

Hipermarketben és piacon vásárolj, a kisboltokat most nagy ívben kerüld el.


Ha hosszabb távon kell spórolnod, akkor figyeld az akciókat, valóban egy évre előre be lehet vásárolni tartós holmikból (mosópor, wcpapír, zsebkendő, liszt, rizs...), ne félj kiadni előre nagyobb összeget rájuk, mert hosszú távon megtérül. Pár hónap alatt beáll az anyagi keret erre a spájzolós megoldásra, onnantól észre sem veszed már.

Mérlegeld, hogy mikor éri meg az olcsóbb termékeket megvenni. Én pl. ragaszkodom az Arielhez. A lakótársam megállapította, hogy nagyon jó a ruháim illata és tapintása (holott egyáltalán nem használok öblítőt, ecetet se!), szívesen használná ő is ugyanezt, de túl drága. Az elmúlt három hónapban - látom, hisz vele élek - csak öblítőre annyit költött, amennyibe nekem fél évig kerül a mosószerem, holott mi ketten vagyunk. Tehát ő kb 5-6szor annyit költ mosószerre, pedig az olcsót veszi, ami ráadásul sokszor nem is hozza ki a foltokat a ruhájából.

Sok ilyen eset van, amikor "olcsó húsnak híg a leve", próbáld meg ezeket megtalálni. Nálam a másik a ruha, a kínai ruhák általában egy szezont bírnak ki, egy márkásabb viszont 2-3-at simán. Tehát inkább márkás alapholmikat veszek, azt is főleg leárazásokon. Olcsó ruhából csak azt veszem meg, amit jövőre már tuti nem akarok hordani.


Igazából rengeteg spórolós trükk van, de nem mindegyik működik mindenkinél, mert más az életstílusunk. Szóval próbáld ki, amiket itt olvasol, de ne félj kitapasztalni, hogy nálad mi válik be, mert könnyen lehet, hogy olyan dologról van szó, amit más nem ajánl, mert ő az ő életével pont rosszabbul jön ki vele.

2010. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megfogadok minden tanácsot. :)
2010. máj. 27. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!