Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el, hogy...

Hogy magyarázzam el, hogy megéri újat venni?

Figyelt kérdés

Pár hónapon belül összeköltözünk a barátommal, saját házba. Amíg felújítottunk, próbáltam a szükséges dolgokat beszerezni, hogy ne költözés előtt kelljen szaladgálni mindenhova, mert úgy biztos sok minden hiányozna.

Viszont az a baj, hogy még nem sikerült mindent megvennem. Amikor a barátomnak soroltam, hogy mennyi minden kell még, szinte mindegyikre mondta, hogy a mamája házából maradt, vagy van az anyukájáéknak és elvisszük azt stb. Azonban pont ezek lennének azok, amikből mindenképpen szeretnék újat.

Pl.

Evőeszközökből is sok van náluk, de azok legalább 80 évesek, az ízüket sem szeretem vagy kopottak, csúnyák, arról nem is beszélve, hogy ahány darab, annyi féle. Ugyanez a helyzet a konyhai eszközökkel, ráadásul ami "bonyolultabb" (pl. krumplinyomó, fokhagymanyomó stb.), azt nem is tudnám rendesen letisztítani.

A másik ilyen az ágynemű, azok is legalább 20-30-40 évesek, pár generáció már felnőtt bennük, és a legtöbben annyi por, atka stb. összegyűlt, hogy amikor felrázzuk, el sem tudok aludni, olyan rosszul leszek (kis mértékben, de allergiás vagyok a porra)


Amikor ezeket az indokokat mondom, mindig csak nevet, azt hiszi, hogy csak hülyéskedek vagy túlreagálom, de szerintem higiéniai szempontokból érdemesebb lenne mindenből az új.


Amúgy sok mindent elfogadok párom szüleitől is és saját szüleimtől is, de ehhez a pár dologhoz ragaszkodom, hogy új legyen.

Milyen indokkal tudnám meggyőzni a páromat?

(Esetleg mik azok, amikből még érdemes lehet újat beszerezni?)



2017. szept. 26. 10:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%
#6 Jaj, dehogy nincs p.ci :-))) Azt Önök csak hiszik, hogy olyan félelmetesen okosak, hogy a férfiakat irányítani tudják a pudrijuk lezárásával. Nemtudom, hallott már a netes társkeresőkről? :)))
2017. szept. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#11 jól látja, a puncival cigánykodásnak megcsalás szokott lenni az eredménye
2017. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A krumplinyomó csak a nehezen tisztítható cuccok egyik példája volt :D Amúgy igen, borzasztó nehéz jó minőségű konyhai felszerelést találni.

Köszi a válaszokat :)

2017. okt. 2. 09:49
 14/15 anonim ***** válasza:
Én a feleségem szerint "szarrágó" vagyok, de azért sok évtized alatt sokat láttam és tapasztaltam. Egyetértek azzal, hogy mindent el kell fogadni, aztán kidobni, ami nem kell. Mindenesetre, ha ezüst az evőeszköz, azt ne dobd ki. Sokszor a késeknek csak a nyél-borítása ezüst, azt se dobd ki. Krumplinyomót kidobhatsz, mert a krumplit villával is kiválóan össze lehet törni, pláne ha még csak 2 személyes lesz a háztartás. A konyhai eszközöket illetően a nagy kések mindenképpen hasznosak, mert én jó kenyérvágóval csak a régiek között találkoztam. A fémből levő régi konyhaeszközök (húsdaráló, zöldségszeletelő és hasonlók) sokszor jobbak, mint a műanyagból levő, töredező, repedező, elszíneződő mostaniak. Az ágyneművel, mármint tollal töltött párna és dunna-paplan, az a helyzet, hogy sokszor bizony érdemes kitisztíttatni a tollat (ha libatoll) és azzal új párnát-paplant készíttetni, mert a manapság kapható párnák szerintem gyakorlatilag használhatatlanok. Alacsonyak, nagyon puhák, egyszerűen kényelmetlenek. Még ha van is bennük valami skandináv toll, az angin pocsék minőségű és átszúródik rajtuk a toll gerince. A huzatokat illetően is légy óvatos. Az igazi lenvászon lepedők és pamut huzatok sokkal jobbak, "emberbarátabbak", mint a mai huzatok, amelyek sokszor egészen kevés műszálat is tartalmaznak és attól nem engedik szabadon lélegezni a testet, befülled alattuk az ember. A régi lakberendezési tárgyakat tekintve meg ki ne dobd az antik bútort, keleti szőnyeget (még maradványát se), festményt, dísztárgyat, lámpát. Egy-két évtized után rájössz, hogy időtlen és meleg hangulatot kölcsönöznek a lakásnak.
2017. okt. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
53%

Lehet csak nekem ilyen a rokonságom, de nálunk csak a tűzrevalő szoci bútorgyári lomokat kínálgatták. A biedermeier szekrényt, meg az ezüstöt, herendit hülyék lettek volna odaadni.

Szerintem alap, hogy nem fekszel bele használt ágyneműbe, étkészletből sem árt az új. 10.000 ftért már korrekt készletet adnak, szerintem nem a megfizethetetlen kategória.

A rokonok felajánlását meg udvariasan vissza kell utasítani.

2017. okt. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!