Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Betörők ellen biztonság?

Betörők ellen biztonság?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy hétvégi házat kint a szölőben, és "kicsit" védetlennek érzem az idegen behatolókkal szemben. Igaz, nem sok érték van ott amit el lehetne vinni, na de azért akkor se akarjanak oda bemenni. A villany oda be van vezetve, így kamera szerelésére is gondoltam. De ha eltakarja a fejét pl maszkkal, akkor a kamera semmit sem ér gondolom, a felvételen semmi értékelhető nem látszódna. Vagy az efajta betörést amikor betörnek egy ajtót, ablakot majd a semmivel távoznak azt a rendőrség is "le__arja"? Gondolom hosszabb nyomozást (DNS, ujjlenyomat) biztosan nem fognak csinálni. Ehhez kellene nekem segítség, mert ha így se úgy se foglalkoznának a dologgal, akkor nem költök a kamerára.

2017. dec. 14. 21:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha van a környéken valamilyen őrző-védő szolgálat, a hozzájuk bekötött riasztórendszer kiépítése lehetne egy elfogadható védelem, feltéve, hogy megfelelő időn belül kiérnek a helyszínre.
2017. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

20-30 között már használható GSM-rendszereket lehet venni, amik a telefonodra küldenek SMS-t, ha behatolás történik. Egy folyamatban lévő betörésre talán még a rendőrök is harapnak. (Kivéve, ha előtte már volt 5 vakriasztás.) Valami áthidalás (áramszünet esetére) nem árt pluszban.


Egy ismerősöm megunta, hogy állandóan az ajtót kell javítani, azóta nem zárja a kis házat a hegyen, hanem egyszerűen nem tart ott semmi elvihetőt. Ha bemegy a tolvaj, akkor majd kijön, és legalább nem baxxa szét az ajtót.

Amikor napi szinten lopták a barackomat, egyszer a hegyről lejövő út szélén megálltam szürkületkor, és onnan figyeltem, hogy a földem előtt áll 2 kocsi, nyilván nem 2 emberrel, tehát odamenni nem mertem. A rendőrök azt ígérték, hogy jönnek, de nem jöttek, végül meguntam, és hazamentem.

Várakozás közben egymás után jöttek le a cigányokat tartalmazó személyautók. Ugyan mit csinálhattak ott? Nem foglalkozik velük a kutya se.

2017. dec. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Felteszel az ajtó elé egy kamerát, ha felnyomják a házat, legalább legyen valami felvétel. Akkor a zsaruknak is lesz valami, nem csak pár ujjlenyomat.

Álcázni ne felejtsd el, mert simán ellopják :)

2018. febr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!