Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik kiköltöztek külföldre:...

Akik kiköltöztek külföldre: Nem bántátok meg?

Figyelt kérdés

2017. dec. 28. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem, még véletlen sem.
2017. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy bántam meg!
2017. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem sőt, imádom...

Most ami azt illeti, főleg ilyenkor télen. Dél-Németországban élek, az Alpok 70 km. Épp esik a hó, bármikor kimehetünk szánkózni a 10+ kilométeres pályákra... olyan igazi téli hangulat van itt, imádom.

Valahogy ez nagyon hiányzott nekem, gyerekkoromban még annyi hó volt otthon is most meg már vagy 15 éve semmi.

Ilyenkor mindig a gyerekkoromra emlékeztet ez az egész világ, mennyit játszottunk kint a hóban, mennyit húztak szánkón a szüleim az óvodába, iskolába :)


Ez csak egy apróság, de az ilyesmi nekem nagyon megszépíti a hétköznapjaimat.


Amúgy meg mit bánnék, jó a fizetés, van saját házunk, nem kell félni hogy nem lesz a hó végén pénz, autóval 7, repülővel 1,5 óra alatt otthon vagyok/itt van a családom, havonta találkozunk. Vannak barátaim, a németek pedig kedves, befogadó emberek, csak pozitív tapasztalatom van.

2017. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Erre ne várj reprezentatív választ, mert általában maguk sem ismerik be, ha megbánták, vagy ha beismerik is, nem fogják ide beírni. Itt csupa sikersztori elsz, lásd Fcebook világ kontra valóság. Persze nyilván sokaknak tényleg bejött és nem bánták meg. Az én személyes ismertségi köröm alapján kb fele - fele lehet a valós arány.
2017. dec. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Hát ha valahol, pont egy anonim oldalon írják le sokan, ha megbánták.

Ez nem facebook, ahol az ismerőseidnek mutogatod magad.

2017. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló vagyok, és ha megbántam volna, biztos nem válaszolnék erre a kérdésre.

Családostul jöttünk ki, és velünk jött édesanyám egyik barátnője is, aki hat hónap után visszament, pedig jóformán senkije nem volt már otthon.

Nekem sikerült, neki nem. Embere válogatja.

Ő biztos nem fog válaszolni a kérdésre.

2017. dec. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 6-os, a 4-es válaszát erősítetted meg.

Pont azt írta, hogy akik megbánták, azok nem fognak ide írni. Se névvel, se névtelenül, mert nem "trendi"

2017. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem és több ismerősöm él külföldön, de egyik sem bánta meg. Az bánja meg általában, aki nem beszéli a nyelvet, nincs szakmája, nem tud/vagy akar beilleszkedni. Vagy azt hitte, hogy ott nem kell dolgozni.
2017. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Ilyennel senki nem dicsekszik. Kint is csak a szorgalmas emberek viszik valamire. Sok feléli azt avpluszt amit félretehetne. Na meg drága az albérlet is. Ha ilyen 400 körül keres valaki nem biztos hogy nagyon megéri. Egymás hegyén hátán lakni százan. Kint is szakmával nyelvtudással lehet jól megélni.
2017. dec. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Én sosem éltem kint, de az ismerőseimet elnézve 70% nem bánta meg és jól él kint, 30% meg hazajött...

Mondjuk én nem vagyok egy máshol éljünk párti ezért nagyon nehezen lehetne rámenni, hogy kimenjek. A párom élt 2 évet németben. 40F

2017. dec. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!