Kezdőoldal » Utazás » Európa » Azok, akik ismeretség és...

Azok, akik ismeretség és mindenféle segítség nélkül kiköltöztek külföldre, azoknak hogy sikerült?

Figyelt kérdés

Jelenleg főiskolás vagyok, de nagyon régóta tervben van, hogy a tanulmányaim befejezése után kiköltözök külföldre. Nincs egyetlen ismerősöm sem külföldön, ezért még nagyon félek belevágni, de nem akarok itt nyomorogni. Tudnátok adni valami tanácsot, hogy a kiköltözésig mit csináljak, hogy majd minél könnyebben tudjak elhelyezkedni? Még 2 évig tanulok.

(A válaszadókat kérem, hogy a válaszaikban ne politizáljanak!)


2014. jan. 22. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi igy koltoztunk ki londonba 2.5 eve. Nem volt egyszeru az elso fel ev.

Egyebkent otthonrol lefoglaltunk egy hostelt, onnan 2 nap mulva kibereltunk egy szobat, alairtunk egy 4 honapos berleti szerzodest, 5 nap alatt pedig mar dolgoztam is.

Mindent magunk inteztunk, igy senki nem vert at, volt egy hasznalhato angol tudas, 13 ev szakmai tapasztalat es egy olyan szakma amivel pofon egyszeru munkat talani (vendeglatas). Ha az a terved hogy kiesel a magyar felsooktatasbol es majd minden fele gyakorlat nelkul abban a szakmaban kapsz egy csilli-villi melot akkor kemeny lesz a valosag. Az otthoni diplomasok nagy resze minimalberert dolgozik, mivel nincs egy olyan szakmajuk ami hasznalhato lenne, a diplomas melokra meg nem nagyon veszik fel oket. Vagy a kulfoldi gyakorlat hianya, vagy a nyelv, vagy azert mert honositattni kell a diplomajukat es az nem 1£.

2014. jan. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kétszer költöztem így, a legfontosabb, hogy jól beszéld a nyelvet, mert információval nagyon szívesen segítenek a kinti magyarok, elmondják, hogy melyik banknál érdemes számlát nyitnod, az ügyintézés menetét, de senki nem fog kézenfogni és elmenni veled, hogy segítsen.

Ezen felül legyen kezdőtőkéd, ami minimum 3 hónapra elég, mert ha gyorsan felvesznek, akkor is kell idő, hogy megkapd az első fizetésed.

Ha a nyelvtudás, pénz megvan, kell egy kis talpraesettség és ennyi.

2014. jan. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En igy jöttem Hamburgba. Kiköltözesem elött felvettem a kapcsolatot egy nemet növel, aki a neten hirdette az egyik szobäjät.Kifizettem neki 1 havi berletet es elkezdtem munkät keresni. Legelöször a szakmämban nem kaptam, gyärban kellett dolgoznom. Aztän mikor leforditattam a bizonyitvänyaim plusz elismertettem, akkor mär pek-cukräszkent is kaptam melot.

Most is abban dolgozom.

A kiköltözesig mindenkepp gyüjtögess, mert tenyleg nem 2 ft a kinntlet.Szakma nelkül(nem irtad hogy van e), sajnos nem nagyon fognak felvenni, csak alja munkäkra, hiäba van diplomäd.Ha nem tudod az adott orszäg nyelvet tärsalgäsi szinten, detto.

2014. jan. 23. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
en eloszor osztondijjal voltam kint franciaknal (erasmus, majd doktori), aztan talaltam allast, azota itt vagyok mar az egesz csaladdal.
2014. jan. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Èn 19 éves lány voltam amikor meguntam a föiskolát ami nagyon nem ment és nagyon szerettem volna külfödlre menni. Kerestem egy megbizható Au-pair ügynökséget és így kerültem ki amerikába. Ótt voltam 1 évet, aztán késöbb angliában is ugyan így voltam, habár oda egy ismerösöm ajánlotta a családot. Aztán németországba már úgy kerültem, hogy megismertem a férjemet aki német.
2014. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!