Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik kiköltöztek külföldre,...

Akik kiköltöztek külföldre, azok leírnák hogy hova mentek, milyen ott?

Figyelt kérdés

Elsősorban az érdekelne, hogy milyenek ott az emberek, mennyivel másabb mint itthon a környezet, szebb -e, tisztább -e, maguk a városok szebbek, jobbak -e, az utcák, az utak szebben, jobban vannak -e kialakítva, maguk a lakóházak többnyire milyenek?

Illetve összeségében mennyivel jobb az az ország, ahová kimentél, és mi inspirált arra hogy kimenjél oda (valószínűleg a magasabb bérek), és visszajönnél -e Magyarországra lakni? (ha esetleg itt is hasonló gazdasági helyzet lenne, és megfizetnék a munkádat)


2014. dec. 31. 02:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi hogy ez a kérdés annak kapcsán merült fel bennem, hogy láttam egy riportot, ahol tehetősebb országból itt telepedtek le Magyarországon külföldiek, és sokkal jobbnak tartják a hazánkat minden szempontból, mint az ővéjüket... Pl. Ausztráliából, Ausztriából, Finnországból, Svájcból, Hollandiából, illetve Németországból is... És a több százezres nyugdíjukból itt vígan elélnek, viszont azt mondják hogy elsősorban nem ezért választották ezt, hanem azért mert szép ország, szép fürdők stb. csak mi magyarok látjuk szarnak.. Vélemény?
2014. dec. 31. 02:42
 2/12 anonim válasza:
100%
Szépnek látják M-országot ,mert a külföldieknek van pénzük.Mindenhol jó, ha meg tudod termteni magadnak a jó életet.Ha nincs pénzed akkor mindenhol rossz,hiába szépek az utcák és kedvesek az emberek.
2014. dec. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Nekem Tesóm kiment Angliába barátjával, mert itthon nem találtak munkát, nekik megérte mert sokkal többet keresnek mint muterék sokszor pénzt is küldenek haza, meg 2 havonta haza is jönnek nem drága a repülőjegy Angolból ide
2014. dec. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én Angliába jöttem ki tavaly márciusban. Voltam már 4 hónapot 2011-ben is, és már akkor is biztos volt, hogy visszajövök, csak még tanultam. Az ok összetett volt. Nyilvàn nyomott a latban, hogy itt egy hét alatt megkeresem, amit otthon egy hónap alatt, de volt más oka is. Egyrészt utáltam az embereket, a hozzáállàsukat a dolgokhoz, hogy mindenkit utálnak, mindenért mindenki hibás volt, de ők sosem, stb. Persze, van kivétel, de a környezetemben 90%-ban ilyen emberek voltak. A családi helyzetem sem volt a legjobb, meg egyszerűen környezetváltozásra volt szükségem. Nem láttam előrejutási lehetőséget sem. Szóval kijöttem. Én is a legaljàn kezdtem, dolgoztam ügynökséggel, dolgoztam 65 órákat egy héten, előtte egy gyerekre vigyáztam nulla szabad nappal, a családdal éltem. Ennek ellenére még arra sem tudtam rávenni magam, hogy látogatóba menjek. Tavasszal megyek, mert már muszáj... Ott élni akkor sem tudnék, ha 2x ennyit keresnék. Szeretem az országot, szeretem, hogy itt mindenki tesz rá, hogy ki milyen, milyen a haja/bőre színe, nem vagy sznob, ha Airmaxed, vagy iphonod van, stb. Azóta meg is ismerkedtem valakivel itt kint, ő sem akar visszamenni, szóval tökéletes ez így. Nemrég jobb melót kaptam a cégnél, ahol voltam, szeretem csinàlni, jövőre megyek egyetemre.
2014. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Én Angliába nem költöznék, sok minden szól ellene sajnos...

2014. dec. 31. 12:06
 6/12 anonim válasza:

Én fél évet dolgoztam Németországban. Ez nem sok idő, de egy véleményt így is tudok formálni. Az emberek nyugodtabbak, mosolygósak, mindig köszönnek, jó és gyors az ügyintézés, fontos nekik az ügyfelek elégedettsége, ha valamilyen problémád van azonnal intézkednek. Egész jó az egészségügyi ellátás.

A környezet ahol én voltam nem tetszett, legalábbis a falvak, a tájak azok szépek voltak. Az utak jók, de sok háznál elég nagy putri van az udvaron, valahogy a rend náluk nem volt szokás, ahogy észrevettem. Unalmas fehér házak, de szinte kivétel nélkül mind fehér volt és egyforma.

A munkámból adódóan elég sokat voltam stresszes, feszült, agyilag teljesen elfáradtam, mindig alig vártam, hogy hazajöjjek Magyarországra. Nem igazán voltak ott jók nekem a körülmények, pár nap alatt több kg-ot fogytam, mert vagy nem volt mit, vagy nem volt idő enni. Néhány német az elő fába is beleköt, és semmi nem tetszik nekik stb.

Ha még most kint lennék. Visszajönnék-e Magyarországra úgy, hogy hasonló a gazdasági helyzet és megfizetnek? IGEN IGEN

2014. dec. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem köszi!

Itt is ilyenek az emberek, én egy balatonparti városban lakom mondjuk...

Németországba én a nyelvet nem tudnám elviselni...

2014. dec. 31. 12:23
 8/12 anonim válasza:

6. vagyok

Nekem is nehéz volt, erős angol nyelv párti vagyok. Eleinte volt nehéz, mikor az utcán, a rádióban, és a tévében is folyton azt hallgatod, majd megszokja a füled, de attól én még nem tartom ezután sem valami szép nyelvnek. Ráadásul a főnököm (aki magyar volt) feszt kiparodizálta az angol nyelvet, hogy milyen undorító, a németek fenekét egyenesen ki tudta volna nyalni is.

Egyébként én azt mondom, hogy meg kell tudni választani a helyet, ahová mész és ha lehet NE magyar főnököd legyen. Mert az enyémmel pont ez volt a baj, hogy "elnémetesedett" és ha csináltál csak 1 dolgot is, ami nem tetszett neki rögtön beállított téged "tipikus" magyar idegbeteg nem normálissá, hiába egész életemben azért néztek fel rám a barátaim, hogy milyen nyugodt természet vagyok. Nem, én megbolondultam. Mert ő és német társai mind tökéletesek. :/ Sajnos kell nagy adag szerencse is, hogy olyan főnököd legyen, akivel lehet beszélni is, nem csak itthon, máshol is. Nem minden fenékig tejfel külföld, mint ahogyan az járja.

2014. dec. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát igen... Én németet tanultam, de a mai napig egy undorító nyelvnek tartom fujj...

Német nyelvterületre biztos, hogy nem mennék...

2014. dec. 31. 13:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Én Finnországban élek. Szép tiszták az utcák, az emberek kedvesek (a maguk módján), a lakások szépek, mindig újítva vannak stb. Az útak egész jók, de itt pl. nincs olyan jó autopályák. A városok szépek, de egyhangúak.

Viszont.. Bunkó ember mindenhol van. Az ember az ember Magyarországon, Finnországban, Ausztráliában stb is.

2014. dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!