Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik kiköltöztek külföldre:...

Akik kiköltöztek külföldre: Nem bántátok meg?

Figyelt kérdés

2017. dec. 28. 16:58
1 2
 11/15 anonim válasza:
80%
Nem nem bántam meg ! A gyerkőc is itt születik otthon nem vállaltunk volna gyereket még vagy 10 évig .. Mindenki azt mondja szakmával lehet sokra vinni meg nyelvtudással . Sajnos amig nem jön ki az ember ugy ténylegesen elvan ezzel a tévhittel ,mindenki lenézi azokat akik kijönnek mosogatni vagy takarítani stb .. csak azt felejtik el ,hogy többet keres vele itt mintha otthon csinálná ugyanezt legalább 3x .. Mindenki aki jutni akar valahova a legaljáról kezdi és szorgalommal eljuthat oda amit szeretett volna. Én sem értettem miért mondták mindig de mára megtanultam .. Külföldön magyarnak magyar az ellensége és nagyon sokan emiatt bánják meg mert sógor koma jobarát átvágta már az elején .
2017. dec. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában azoknak nem jön be, akik nem szeretnek dolgozni. A nyelvtudás nem feltétlen szükséges, eleinte ládákat pakolni elég pár szó is. De haladni kell, tanulni, keresni a jobb lehetőséget. Aki lusta, alkoholista, aki folyton azon lelkizik, hogy mi van a nagyimmal otthon, az ne jöjjön. Akinek derogál az éjjeli, vagy hétvégi műszak, aki nyafog, segélyekre utazik, az hamar feladja.

Egyébként nagyon uncsi a "mosogatni ment külföldre" duma. Az ismerőseim között van itt grafikus egy helyi nyomdában,

művezető egy porcelángyárban, jómagam technikus vagyok egy malomban. A nemzetiség egyáltalán nem számít, nincs lenézés a fajtád iránt, csak a viselkedésed miatt. És a legvégső igazság tényleg: a magyaroktól menekülj külföldön. Akinek többje van, arra irigy, akinek kevesebbje, azt lenézi, folyamatosan kekeckedik, piszkálódik, szóval kerülendő. Hogy megéri-e? 8 éve vagyunk kint és többet elértünk ezalatt, mint otthon az előző 30 alatt. Tudom, a pénz nem minden, de egy saját nagy ház, 2 jó kocsi, anyagi biztonság az egész családnak, stresszmentes munkahely (itt nincs olyan, hogy takarodj, akad helyetted más) megalapoz egy normális életet. Az élet szervezett, a városgondnokság teszi a dolgát, tisztaság mindenütt, a városka közepén egy hatalmas horgásztó kacsákkal. És mosolygó boltosok. Soha nem megyek haza. És a magyar politikai rendszer vígan tűri, hogy a nemzet java elmenekül. Lesz annak még nagy ára valamikor.

2017. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%

Van egy olyan ismerősöm is aki 20évig élt Németben és nagyon örült, hogy hazajött. Azt mondta mindig is idegenként kezelték és folyékonyan beszél németül. Mondjuk neki nem lett családja, lehet gyerekekkel nem jött volna vissza.

A

2017. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Már most érezni a hatását sok szakmában nagy a hiány, sok munkaadó mégsem emeli a béreket. Így vagyunk itt megbecsülve akik maradtak...
2017. dec. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

Nem!

Van, ami még 31 év után is furcsa Írországban, de nagyon jól érzem magamat, boldog vagyok. Van egzisztenciám, jövőm, de végszükség esetére mobilizálható tartalékom is.

2018. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!