Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Éltél már ilyen házban?

Éltél már ilyen házban?

Figyelt kérdés
Tehát az érdekelne, hogy lakik-e valaki olyan házban, ahol méretekre az ablaktól is érezte, hogy húzza be a hideget, fűt, s még sincs meleg. Csak azért kérdem, hogy van ilyen, mert bár nem érzek hideget, azért az ablak át tud hűlni, nem is húz, de engem zavar azért, ez a hülyeségem szerintem. De mindig azt gondolom az én házam a legrosszabb, holott 21 fok van. Nagy 70 km-es szélben itt is tudnak produkálni érdekes dolgokat az ablakok.

2018. febr. 11. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
A legtöbb régi nyílászáróval rendelkező ház ilyen. Én kicseréltem újakra a házamban, de utólag nézve nem biztos, hogy érdemes volt. Most már nincs huzat, de napi ötször kell szellőztetni, előtte ez ment magától.
2018. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minimális munkával meg lehet szüntetni ezeket a réseket. Vegyél purfixot, vagy most már lehet kapni öntapadós szilikon csíkot és szépen ragaszd be a hézagokba. Párszáz Ft és néhány óra munka a megoldás a problémádra. Ha nagyon súlyos a helyzet (pl. nem lehet rendesen becsukni az ablakot), asztalos bepasszítja.
2018. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is régi ablakaink vannak. Viharos szélben előfordult már, hogy a sötétítő függöny belengett a kinti széltől.

Ezzel együtt nem érzem, hogy húzna az ablak. Én 20-21 fokot szeretek télen.

Viszont nagyon örülök annak, hogy száraz a ház. Inkább fűtök többet, inkább húzzon az ablak, csak nehogy penész legyen!

2018. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sziloplasztot, vagy már nem tudom mit nyomtam évekkel ezelőtt a keretre, ott ahol rések nagyok voltak, nem szuper, de igen sokat számít, legalábbis a fürdőszobához viszonyítva, oda nem nyomtam, de oda nem is kell feltétlen szuper szigetelés. Az az érdekes, hogy le akartak róla beszélni, bár nem a legszebb. Nem tudom ki gyártotta ezeket az ablakokat, de annyit tudok, hogy az üveg k:2.8 értékű, alumínium is van az alján, talán az gátolja meg, hogy bejusson a víz, ezt nem tudom.
2018. febr. 12. 00:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel fűtesz?
2018. febr. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha kicseréled ezeket csökken a fűtésszámla és melegebb lesz. Nálunk is ilyen volt
2018. febr. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kàlyhával, fával, vagy bármi olyannal fűtesz ami a belső légteret használja és kéményen távozik, akkor annyira nem érdemes légmentesen leszigetelni az ablakokat... mivel ez esetben nagyobb eséllyel halsz bele...
2018. febr. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahol én laktam, ott az egyik ajtón konkrétan lyuk volt a külvilágtól elválasztó vékonyka farétegen...

Rengeteget fűtöttem, éjfélkor még megraktam jól a kazánt, leégett, mentem aludni. 9 fokra ébredtem, igaz, hideg volt kint.


Ész nélkül menekültem, házat vettem, totál átépíttettem, most 1 kW-tal kifűtöm 18-19 fokra (mindig ezt szerettem) és a passzívház ablakok tökéletesen zárnak, én pedig szellőztetek és néha párátlanítok boldogan.

Szeles vidék, nem lenne poénos rossz ablakkal, de rontja is a hőérzetet az ilyesmi.

2018. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1kw... mit fűtesz ki ezzel? 20négyzetmétert?
2018. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!