Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 2 személyes háztartásnak,...

Egy 2 személyes háztartásnak, mekkora villany bojler kell zuhanyzáshoz? Én 50 L-es ariston Velis WIFI-s bojlerre gondoltam, de nem tudom elég e ez a kapacitás 2 embernek. Gyereket is szeretnénk majd, de nem most!

Figyelt kérdés
2018. márc. 20. 16:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%
Persze hogy folyamatosan fogyaszt hisz azért hőtárolós. Az ami nem fogyaszt állandóan az az átfolyós. Olyat veszel amilyet akarsz de nekem nem ajánlották ezeket a túl moder wifis kazánokat mikor vettem a kombi kondenzációsat ami a melegvizet is adja. Azt mondták rettentő drága a javíttatás ha elromlik az elektronika.
2018. márc. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Én még átfolyós elektromos kazánt is néztem, de ahhoz brutális erőműre van szükség. Sok ampert igényel. De AZ a leghatékonyabb. Viszont én, lehet rosszúl tudom, de úgy olvastam hogy ennek az a nagy előnye, hogy megmondom mikorra készítsen melegvizet és akkorra elkészíti a beállított hőfokot. Namost ha ez így van akkor mégsem folyamatosan van benne az a meleg víz, amit szeretnék? ? ?
2018. márc. 20. 18:14
 13/26 anonim ***** válasza:
Hát elképzelhető hogy nem naxon megy egész nap . Lehet csak félgőzzel aztán beállítod hogy mikorra legyen jó. Gondolom mire hazaérsz. Persze az is elképzelhető hogy abszolút nem megy csak mondjuk telefonon keresztül bekapcsolod két órával azelőtt hogy hazaérsz pl. Ha pl netes áruházon keresztül rendelsz ha normális cég tudnak információt adni. Én a Netkazán oldalán rendeltem . Telefonon is mindig készségesek voltak és mindenre tudtakbazonnal válaszolni amit kérdeztem a kazánnal kapcsolatban
2018. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
55%

"Persze az is elképzelhető hogy abszolút nem megy csak mondjuk telefonon keresztül bekapcsolod két órával azelőtt hogy hazaérsz pl."


Mint laikus, szerintem többet fogyaszt, ha fel kell melegítenie 15 fokról 60 fokra 50-100 liter vizet, mintha állandóan azon a hőmérsékleten tartaná.

De kiemelem, én nem értek hozzá.

2018. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
En ugy emlekszem, nekunk is 50 literes volt az alberletben, de egyaltalan nem volt eleg kettonknek, plane ha mosogatni is akartunk meg utana / elotte. De en peldaul sokaig zuhanyzom, es a parom is, ha ti megvagytok 5-10 perc alatt, akkor lehet eleg. Nekunk altalaban a masodik zuhany kozepefele mar kezdett kifogyni. Mindenesetre borzasztoan orultem, mikor elkoltoztunk a sajat lakasunkba, ahol vegtelen a meleg viz...
2018. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%

Én tavalyelőtt újítottam fel a társasházi lakásom(47m2) Tapasztalatból mondom,vedd meg a 80 literest!!!

(igaz,nekem nem a vifis van)

Szenvedtem eleget 30 évig a Hajdúval,elég volt!

Én albérleteztetek,most szinte nincs használva az intelligens funkciója,és csak a 40 fokon van,egy emberre.

Volt egy család egy8 éves lánnyal...későbbiekben kell az a 80-s,akkor megint cseréled?

Ha javasolhatom,a Megatherm-nél nézd meg,2 éve ott volt a legolcsóbb.

2018. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Megfogom nézni :) ÉS megfontolom a 80-ast is, habár én nem mértem még meddig zuhanyzok, de majd lemérem vmelyik nap.
2018. márc. 20. 20:10
 18/26 anonim ***** válasza:

Árban nem nagy különbség van az 50 és 80 literes között, én biztos a nagyobbat venném. Ne a bojler kapacitása határozza meg, hogy gyorsan zuhanyozhatok csak, és bajban vagyok, ha fürödni támad kedvem...

Én is inkább Boscht vennék.

2018. márc. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

50 elég 2 főre, ha maxra van véve a hőfok, de ha beállít esetleg 2 rokon, akkor azoknak se lehet mondani, hogy ne használjanak meleget, mert nem lesz elég.

80-asnál nem muszáj teljesen feltekerni a hőfokot, csak amennyire szükséges, így kevesebb hideget kell hozzákeverni, és akkor nem fogyaszt annyit se, mint az 50-es.

2018. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy valaki úgy készül 5 évente kidobálja a bojlert. Oké, hogy vannak silány dolgok amik hamar tönkremennek, de ennek pont nem kellene. Ugyanolyan a fűtőszál már évtizedek óta. A többi marketing.


Én 50 literesnél mindenképp nagyobbat vennék. Legalább a dupláját.

2018. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!