Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 2 személyes háztartásnak,...

Egy 2 személyes háztartásnak, mekkora villany bojler kell zuhanyzáshoz? Én 50 L-es ariston Velis WIFI-s bojlerre gondoltam, de nem tudom elég e ez a kapacitás 2 embernek. Gyereket is szeretnénk majd, de nem most!

Figyelt kérdés
2018. márc. 20. 16:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nekünk is 80 literes van, és sokszor egyáltalán nem elég még az sem. Szeretünk jó mély vízben fürdeni, folyóvíz alatt mosogatok, napi többször is, stb. Most újítunk fel, tuti lecseréljük 120-asra.
2018. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
81%
Ja egyébként ez az öntanuló mechanizmus vezérelt árammal nem működik ezt tudni kell. Igazából a tárolás veszteségét csökkentené ezzel, korábban akartam ilyet azért is néztem, vagy 10% -ot lehet nyerni, de a vezérelt áram ha jól emlékszem 30 -al olcsóbb.... meg a megtakarítást, vagy annál is többet elvihet a javítás, vagy kidobálás.
2018. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Minimum 80, de inkább 100 literest vegyél. Ezekkel már tudsz variálni a max. hőfokkal.

Én ugyan általában kádban fürdök -kondenzációs gáz kombi, 40 literes pufferrel- 75 fokra állítva egy normál kádba kb. negyedig megy 40 fok körüli víz. Szerencsére a kombi kb. 10 perc alatt újra felfűti a tartályt.

Szóval az 50 liter két szűk zuhanyra elég és egy villany bojlernek idő kell míg felfűt.

2018. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Nem tudom, végülis megvetted-e, nálunk a 50 literes Hajdú kicsinek bizonyult, bár gyorsan felfűtött, de a 80-as Hajdú már elég volt. Most 80-as Ariston Velo Plust vettem, szerintem két embernek elég lesz a két tartály és az intelligens funkciók miatt. Biztosan kevesebbet fog fogyasztani, mint a Hajdú. Az Ariston weboldalán le lehet tölteni a tájékoztatót.
2018. máj. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
3-as voltam több ízben.Nem kell naponta programozni az Aristont.Ha éjszakai áramról működik és közben kikapcsol akkor sem kell hozzányúlni,autómatikusan bekapcsol! A bojler megjegyzi mikor fürödtök és arra az időszakra mindig van melegvíz.A két tartállyal rendelkező bojlernál csak arra kell figyelned,hogy ne fogyaszd el az összes melegvízet,mert délutánra nem lesz melegvízed,legalábbis az első 1-2 napban.Szükségtelen wifivel irányítani.
2018. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Bekapcsol persze, még jó hogy bekapcsol, de hova lesz az öntanulása? Ha épp amikorra kalkulálja hogy fűteni kéne és nem kap áramot, mert a vezéreltet épp elveszik, vagy hogy tanul, ha épp akkor nem kap amikor kifolyatjátok éppen?
2018. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!