Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fatüzelésű kazán?

Fatüzelésű kazán?

Figyelt kérdés
Van egy 180 nm-es házunk, amiből 150-t fűtünk, nagyjából 21 fokra, tartályos gázzal, sajnos 600-700 ezer forint, attól függ milyen árban van éppen, de nagyjából ennyi egy szezon, igaz ezzel is melegítjük a vizet, 5-en vagyunk, de ez akkor is baromi drága, úgy hogy a ház szigetelése azért nem olyan pocsék, a falak, mennyezet szigetel, ablakok is jók viszonylag, csak hatalmasak, régi fa ablakok, 2001-es a ház. Érdemes lehet fára átállni? A földgáz lenne a legjobb, de az itt nincs.
2018. márc. 22. 23:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Most még az inverteres klímán is gondolkodom, annyiba kerülne, a beruházás ugyanannyi lenne, viszont az hűteni is tudna. Nem tudom, a ház szigetelése engedné a dolgot.
2018. márc. 23. 19:15
 12/15 anonim ***** válasza:
Kölcsönnel is jobban járnál, mert fával is körülbelül a felére csökkenne a költséged, s így pár év alatt behozná az árát a beruházás.
2018. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez rettenetesen sok pénz.

Biztos, hogy nincs valami gond a rendszerrel? Pl. túl kicsire van méretezve, vagy rosszul van beállítva a kazán és nem hasznosul megfelelőképpen a gáz, vagy egyéb?

Mert ha tényleg ilyesmi van, akkor fával is drága lesz.

Végeztél már számítást, pl. földgázzal összehasonlítva, hogy adott hőérték mennyibe kerülne földgáz esetén? Mert ha annál is valami hatalmas összeg jön ki, akkor rendszerhibára kell gyanakodni.

Nem értek a tartályos gázhoz, de úgy gondoltam, egy ilyen enyhe télen még 400 E-nek sem szabad elmenni.

2018. márc. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Megnézetem, az lesz. De ez tartályos gáz, nagyjából a palackos gáz árával egyenlő. Mondjuk ha enyhe az idő, nem kapcsol be egyáltalán szinte a fűtés, ha jönnek a mínuszok, akkor már azért többet, de akkor se egész nap.
2018. márc. 26. 16:56
 15/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem a kazánt belülről, s nagyon poros, sokszor nem is éri el a kazán a beállított 60 fokot, csak amikor már a szobatermosztát lekapcsol, az előtt nagy nehezen fel tornássza magát a 60-ra. Ez egy 24 Kw-os klo kazán.
2018. márc. 26. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!