Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek hol jobb lakni?...

Szerintetek hol jobb lakni? Hegyen, fent a tetőn, vagy a völgyben?

Figyelt kérdés
Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai. A hegyen gyakran fúj a szél. Ítéletidő tombol télen. Viszont tisztább a levegő. A völgy szélcsendesebb hely, viszont kevésbé friss a levegő. Nem kell hegyet mászni. A hegyen szebb a panoráma. Hegyek, erdők látványa. A völgyben a gyalogos közlekedés is kényelmesebb, nem kell a széllel szemben, kapaszkodva eljutni egyik helyről a másikra. Ki, melyiket választaná?

2018. ápr. 17. 21:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
84%
Hegyen nőttem fel de még sose panaszkodtam szélre, ítélet idő se nagyon tombol. Egyértelmű hogy hegyen laknék. Közel az erdő túrázni, szép a kilátás, jó a levegő, nyáron is jobb az idő. Hegyet mászni meg nem kell mert ott a kocsi. Vagy egy sziklaszirtre gondoltál?
2018. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fent a tetőn még nem laktam és nem is akarok, inkább a házon belül.

De az hogy a hegyen van vagy a völgyben az mindegy.

2018. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csakis a hegy teton, eletem alma, nincs annak hatranya
2018. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
A hegyen-dombon nincs árvízveszély. Én ezt preferálom.
2018. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Hegyen.Minden álmom...mondjuk attól függ h van e itéletidő h milyen magasra gondolsz...azért egy 2000 m-re nem költöznék fel
2018. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem az Alföld az első :)

Ha csak ez a két opció létezik, akkor a hegytető inkább, mondjuk egy Bükki-fennsíkkal kiegyeznék.

Szűk völgyben, ami meredek, magas hegyek közt áll, biztosan nem laknék. A tátrában jártam ilyen fekvésű faluban, nagyon kellemetlen bezártságérzetem volt. A napot se láttuk annyit, délután már elég korán eltakarta a hegy, illetve egy idő után unalmas agyanazt a meredek hegyoldalt nézni.

2018. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hegyen. Pont egy különösen szeles vidéken lakom egy dombtetőn, szóval szél az van, de ítéletidő meg kapaszkodva eljutás nem. Ki lakik sziklaszirten, most komolyan? :D

Kisautó nem ideális ide, mert hóban nem lehet vele kiállni (itt remekül hótorlaszok képződnek, de a sima havat sem bírja emelkedőn) és sárban is érdekes a dolog, de minket valahogy még ez sem tud meghatni, ilyen idő ritkán van.


De én már sziklára is másztam (már amit simán lehet, nem kötéllel), de széllel szemben küzdés ott sem volt. OK, nem viharban másztam, de viharban síkon se jó...


Amúgy hegyen kevésbé fagy télen (nyilván kicsike ez a hatás, de van. a telek aljában elfagy a paradicsom és a virágzó fa, fent nem), a szélnek ilyen hatása is van, nem tud úgy megrekedni a hideg.


Alföldi gyerek vagyok és imádom a hegyet. Meg a tengert. Egy dombocskán lakom káprázatos kilátással hegyekre és egy tóra, határeset, elfogadom :D


Völgyben vagy síkon szörnyű lenne lakni ezek után, legalábbis idő kellene megszokni...

2018. ápr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Alföld, nem kell mászni ami kimerítő.
2018. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
1-es válaszadó. Teljesen igazad van. Egy olyan helyen lakok, ahol nagy a szintkülönbség a településen belül. Egy nagy dombon éltem panelben. Pár téli ítéletidőt megéltem ott. Meleg is volt nyáron, de este hamar éreztem az erdő, a Bakony friss levegőjét. Kertes házba költöztem. Ez a völgyben van. Nagyon örültem, bezártságérzetem volt az emeletes házban. Vágytam kertre, teraszra, virágokra. Most ezek megadattak. Örülhetnék, de a régi környezetet - a dombot - a mai napig hiányolom, vágyom rá. Ha arra járok, mindig megsajdul a szívem.
2018. ápr. 22. 20:21
 10/11 A kérdező kommentje:
5-ös válaszadónak. A szintkülönbség nagy a településen belül, ezért sokszor fúj a szél, télen nagy viharok dúlnak. Sokszor tett kárt az épületben az erős szél.
2018. ápr. 22. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!