Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy társasházban megvennénk...

Ha egy társasházban megvennénk a mellettünk levő lakást, össze lehetne nyitni a két lakást? Vagyis lehetne falbontással egy beltéri átjárót csinálni? A fal nem főfal. Legális ez?

Figyelt kérdés
Milyen engedélyek kellenének? Ha valaki már csinált ilyet, kérem jelezze.
2010. jún. 13. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
lehet ilyet csinálni. mi mondjuk csak lakáson belül bontottunk egy falat, de gondolom ugyanaz a helyzet. szerintem csak egy építész jóváhagyása kell, hogy nem főfal, és már mehet is. anyukámék intézték, én nem mentem bele a részletekbe...
2010. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
57%
Én láttam olyat, hogy a felette lévő lakást megvették és az volt a padlástér. Egybenyitották.
2010. jún. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet. A helyi építésügyi hatóság engedélye kell hozzá. (az önkormányzatnál vannak) Esetleg kérnek hozzá építész által jóváhagyott tervrajzot, de ez a helyi ügyintézőtől függ. Ha vannak külön mérőórák a lakásokban, akkor ha ha össze akarod "vonni" őket, az illetékes szolgáltatóval kell megbeszélni.
2010. jún. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
De a mérő órákat nem biztos hogy kell bolygatni. Nálunk pl 4 óra van a lakásban és mindig mindegyiket fel kell írni és mindegyikre számláznak, amit persze összesítenek.
2010. jún. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsótól kérdezem: Azért van nálatok is 4 mérőóra, mert egybenyitottatok lakásokat?
2010. jún. 14. 08:34
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Alapból egy lakásban ennyi van, mert külön mérik a hidegvizet és külön a meleget, mivel azt a távhőszolgáltatótól kapjuk. Ez idáig csak 2 óra, de külön van a fürdőben 2 és külön a konyhában 2. Hogy ezt mért így oldották meg, azt nem tudom... mert így a kötelező mérőóracserekor egy vagyont kell fizetni.
2010. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!