Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Földhivatal azt mondja,...

Földhivatal azt mondja, ingatlan nyilvántartásban nem szerepel az ingatlanom falazat típusa, akkor milyen hivatalos iratban szerepelhet?

Figyelt kérdés

2018. máj. 28. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Energetikai tanúsítványban mindenképpen, bár nem tudom mihez van szükséged erre.

Véleményem szerint a társasház alapító okiratában is szerepel, ha társasházról van szó.

Egyéb esetben statikus véleménye alapján, vagy családi háznál építési engedély,lakhatási engedély alapján, amennyiben ezek megvannak.

2018. máj. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az energetikai tanusítványt 5* átnéztem és egy szóval sem említi... :(

Ahhoz van rá szükségem, hogy vettem egy tégla házat, ami hírdetésben tégla volt, a tulajok azt mondták tégla, szép egyenesek a falak, a sarok sarok, nem íves mint a vályog általában, így fel se merült bennem, hogy ne tégla lenne...

Az adásvételi szerződésben is tégla... erre elkezdtem a felújítást és kiderült, hogy a ház 90%-a vályog, vagy tömésfal vagy mo az isten...

2018. máj. 28. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Rajtad múlik innen,hogy elállsz a szerződéstől,vagy megegyeztek a volt tulajjal az anyagiakba.Ha nem lehet vele,akkor ügyvédi felszólítás.Ha erre sincs semmi,akkor statikus hivatalos véleménye és per.

Hiába keresed bármelyik hivatalos iratban is,ha abban is tégla szerepel,ha a ház mégis vályog.

2018. máj. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy mi van a ház falazatában,ahhoz több helyen meg kellene fúrni mintáért,vagy elhiszed amit az eladó mond .A földhivatalnak ehhez semmi köze,őt más adatok érdekelnek .
2018. máj. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Éppen ez a gond, én elhittem amit az eladó mond, de felújítási munkálarokkal kiderült, hogy kamuzott.
2018. máj. 28. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!