Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakókocsiban lakni, albérlet...

Lakókocsiban lakni, albérlet helyett?

Figyelt kérdés
Telepített lakókocsira gondoltam, mennyire életképes lenne a dolog? Vennék egy olcsóbb telket, majd betonalapra raknám a lakókocsit, tető lenne felette, illetve "fal" ami duplán hőszigetelve lenne, ablakokkal. Nem szeretnék albérletbe lakni, így legalább lenne egy olyan hely ami az enyimé. Áram helyett napelemeket raknék fel, illetve át lehet alakítani a lakókocsi wc-t csatornásra? véleményeket szeretnék ezzel a projekttel kapcsolatban :) Családot, gyereket nem szeretnék.

2018. júl. 17. 22:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Lakókocsinál pont a mobilitás lenne a lényeg. Ennyi erővel valóban az van amit írnak,hogy akkor már egyszerűbb építeni egy kis viskót/házat vagy akármit.


A napkollektor és napelem valóban nem egy és ugyanaz. De napelemnél minimum 7,5évvel számolhatsz. Ha fűtésre is használod a termelt áramot akkor már azon rész duplája lesz a megtérülésed(lévén gázzal fűteni feleannyiba került volna). Ráadásul az invertert 5-10évente 1x biztos javíttatni kell. Ez az alap csomag. Ha te sziget üzemű rendszert akarsz az már ennek szinte a duplájába fog kerülni és a fenntartása is jóval drágább lesz,hiszen az aksik hamar tönkre fognak menni és drága lesz cserélgetni őket.


Amúgy mindent lehet,csak azzal kell számolni ,hogy nem minden arany ami fénylik. Nem várt mellékhatásai lehetnek.


De ha van rá pénzed akkor próbáld meg. Aztán ha bejön(télen is) akkor majd szólj vissza ,hogy tyűdejó lett és akkor majd irigykedünk egy kicsit.

2018. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%
Úgy kb 9 évvel ezelőtt eladósodtam, tönkrement a vállalkozásom, házasságom, több barátsáfom, mire lábra álltam elveszítettem a házam, mindenem, összesen 1.2 milluóm maradt, ebből vettem egy telket rajta egy szerszámos bódéval székesfehérvár egyik hétvéfi házas területén, ebben laktam 2.5 éven át, aníg talpra nem álltam... lakni mindenben lehet, még egy karton dobozban vagy egy földbe ásott gödörben... egyetlen kérdés, mennyi kompromisszumot tud az ember vállalni... nincs ilyen, hogy nem hagynak lakókocsiban lakni a telkeden... lehet, hogy papíron nem megoldható, de a gyakorlatban semmivel nem tudják megakadályozni...
2018. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ámerikában sokfelé van telepített lakókocsipark, ahol csórók élnek albérletben, jellemzően 1-2 hetente kell fizetni. Filmekben is gyakran látni ilyeneket.

Létezik téliesített lakókocsi. Nyilván nem olyan szigetelési paraméterekkel, mint egy lakóház, de a viszonylag kis méret miatt nem lehetetlen vállalkozás felfűteni.

[link]

De ha választani kellene, én is inkább vennék egy lakható kicsi házat, vagy téliesített nyaralót.

2018. júl. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%
Szeretnék én olyan csóró lenni, m8nt azok az amcsik...
2018. júl. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%

Hát akkor a tulajdonod 95-99 %-át add oda valakinek, és máris olyan csóró leszel.

Léteznek persze rendes lakókocsiparkok is, de a jellemző a "trailer trash", ahol Amerika fehér söpredéke lakik (white trash). (A feketék a városi szociális lakásokat kedvelik.)

Ezek színvonal tekintetében leginkább a magyar cigánytelepeknek felelnek meg.

A lakók mindenféle segélyekből, alkalmi munkákból, valamint illegális tevékenységekből élnek, jobb esetben valami állandó aljamunkából, amiért alig kapnak fizetést, de még ezt a pénzt is elherdálják már fizetésnapon, a lakókocsik heti bérleti díjával mindig elmaradásban vannak. Ha kiteszik őket nemfizetés vagy balhé miatt, egy kisebb bőröndben vagy hátizsákban elviszik az összes tulajdonukat.

2018. júl. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
5 évet laktam new yorkban, az összes koldus, kéregető, stb kezében ott van mindig a legújabb iphone és egyéb apple termék...
2018. júl. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
Érdekelne hogy azóta hol élsz? Bejöttek a számításaid? Sajnos a téli kemény mínuszok miatt én félve költöznék be egy lakókocsiba,jelenleg egy önkormányzati garzonban élek,szinte fillérekért ellenék itt ha nem lenne az a rohadt távfűtés amiről nem engednek leválni, a lakbérem forintba átszámolva 4500 ft./hó, villanyszámla kb. 2000-2500 ft.,szemétszállítás csak 700 ft. mivel egyedül élek, közel van a panel a városközponthoz így köztéri ingyen wifit is tudom használni egy nagyobb antennával, meg vagyok elégedve a hellyel is mert a mellettem lévő szomszédaim rendesek , olyanok vagyunk mint egy nagy család, csak a távhő miatt aggódom, évről évre emelik a gáz árát így folyamatosan emelkedik a fűtésszámla télen,négyzetméterre kalkulálnak így az én 38,5 négyzetméteres garzonomért 22000 -25000 forintot kell fizessek havonta októbertől áprilisig, ami aggaszt hogy olyan szerződést köttettek velünk hogy ha 2 hónapig nem fizetjük a távhőt és a 10 napos felszólítás után sem akkor felbontják a szerződést és 48 órán belül kitesznek az utcára, fél éve a mellettem lévőt rakták így ki, saját céget nyitott mindenét belefektette, hitelt is felvett, 3 év után becsődölt mert nem fizették ki , elúszott még az autója is,hajléktalan lett, attól félek én is hogy ha lebetegszem és nem fogok tudni dolgozni így fizetni sem akkor engem is ki fognak tenni , ezért évek óta próbálok félre tenni , most kb. annyim van hogy tudok venni egy kissebb telket a város szélén, de arra valami viskót is kéne építeni idővel ezért érdekelne hogy neked hogyan sikerült összehozni egy lakható saját kis kuckót.
2019. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne hogy mi lett a vége a történetnek.
2020. júl. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Gondolom csak ábránd volt...
2020. júl. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Lehet tél óta ott vigyorog a fotelban, ki se olvadt még.
2020. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!