Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet Budapestben szeretni...

Mit lehet Budapestben szeretni, főleg, aki nem partiarc vagy nem jár programokra, színházba?

Figyelt kérdés

Ok, a belváros szép, de egyrészt ez lakosként "nem hat meg". Másrészt én például nem is járok a belvárosban (szóval szép, és?) és az iszonyatos tömegnyomor miatt ennek örülök is.


Nem jobb a boltellátottság és az infrastruktúra, mint egy többtízezres kisvárosban vagy egy községben, ami jól ellátott plusz mellette van a többtízezres város.


Voltam Szegeden nemrég, hasonló Budapesthez, körutas-sugárutas szerkezet, középen folyó. Mégis tiszta, biztonságos, ápolt volt és nem túlzsúfolt. Voltak autók, többsávos utak, sőt, a többsávos utak mellett közvetlen autószag is. De nyugalom, béke honolt, valami volt benne, ami Budapesten hiányzik.


A munkahelyre ugyanúgy ingázni kell, sokszor 45-60 percet. Nem lakom külvárosba, de a szintén nem külvárosi egyetem 45-50 perc volt. Gyakorlati helyem 50-60.

A közlekedés egyébként brutál rossz, e-jegyrendszer hiánya, megoldatlan parkolás, lassú HÉV-ek, elégtelen metróhálózat, lassú villamosok, lassú, fullasztó, túlzsúfolt, túl sok helyen megálló buszok, rossz lámpaprogramok.


Kosz van, tag-ek, hajléktalanok, drogosok.

Például a közkedvelt Újbudán se lehet parkocskát találni kosz, iszogató hajléktalanok és bizony egy-egy drogos nélkül.



Mi az, amit konkrétan szeretni lehet ebben a városban, azon kívül, hogy megpróbáljuk nem utálni?


2018. szept. 9. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nézni a sok embert, elég lóvéval úszol a jó kajáldákban, bármelyik kis takarásban hugyozhatsz, nem kell kukát se vadásznod legtöbbször, tök jó, mint egy rohadt nagy óvoda, ahol sosincs csősz.
2018. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
És akkor miért nem mész a Pitsába innen??
2018. szept. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Te egy igénytelen vidéki vagy, aki leírt egy gettót, neked nem is való.


Van, akinek túl bonyolult egy világvárosban élni. Ilyen vagy te is.

Nem kell kifogásokat keresni: menj haza a fatornyos faludba és továbbra se járt kulturális programokra. Neked nem is kell.

2018. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Mindenki szereti a saját származási helyét, aki nem, az elmegy.

Budapesti lakosok 95%-a ide született, sokuk már 5-8-10 generáció óta, itt nőttek fel, itt helyiek, kötődnek ide érzelmileg.

Az nagyon kis létszám, akik Kukutyinból jöttek és itt akarnak megtelepedni azért, mert beleszerettek a városba. Talán 0,02%.

A többiek pont azért jöttek, és az nekik a pláne, ami téged nem érdekel a városból (művelődési lehetőségek, Kulturális intézményi háttér).

De különben te is azért jöttél mert itt van az egyetem és a gyakorlat lehetősége.

Pedig az van másutt is, van 5 másik egyetemi város!

Kérjed át magad!

2018. szept. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kulturális lehetőség alatt egy-egy színházat értetek, nem? Arra fel lehet jönni.

Engem is érdekel most 2 vagy 3 program, de ha vidéken laknék is fel tudnék jönni.



A mi családunk nagyon vegyes, kisebb része lakik itt generációk óta.

Én sajnos gyerekkoromban ide kerültem.



Igen, nem való nekem egy "világváros", mert túl nagy, túl zsúfolt, lakásban kell lakni és kevés a zöld. Nemcsak Bp-n kevés, Bécsben se láttam többet. Ok, parkocskákból lehet sokkal több van, de egyrészt idő kellene oda kijutni, másrészt nem mindegy, hogy az ablakodból látod a zöldet egész nap vagy csak millió embert és a szembeházat...

2018. szept. 10. 05:09
 6/14 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, kit akarsz meggyőzni, mi ez a fusztráció? Miért kellene megvédeni Budapestet, ha neked nem tetszik?


Én fiatalon szerettem a pörgést, a rengeteg programot, koncertet, különleges sörözőket, és azért a "belváros" sem annyi, hogy "belváros" és szép, rengeteg jó része van a fővárosnak. És persze ugyan úgy rengeteg árnyoldala, amiket elsoroltál.

Ezen felül rengeteg a munkalehetőség.


Most pedig idősebb családosként vidékre költöztem, mert itt tetszett meg az élet. Szerettem mind a kettőt.


Na és? Most kezdjem szidni vagy mi? Mert már nem járok koncertre, vagy miért? :D Ott élsz, ahol szeretnél, ami neked bejön. Persze én vidéken is láttam már hajléktalant, taget és még drogost is... Autókázni viszont tényleg nem szeretek a fővárosban, nem vagyok hozzászokva. De ez megintcsak magányügy, ami senkit nem érdekel. Szóval ha téged "nem hat meg", akkor nincs semmi baj...

2018. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tartom szerethető városnak.


Igen, az vagyok, akinek a társas program kimerül abban, hogy csüccs és dumáljunk, jó, ha van pia is. Néha társas sport, bowling, évi 3-4 program, de ezekre fel lehet utazni. Főleg, hogy egyikünk se zúzzunk az éjszakába típusú arc, este 10-11-kor így is takarodót fújunk.


Szóval az egyik része ez.



A másik része a romló közbiztonság, rossz közlekedés, megrekedtség, kosz, kevés zöld és minden talpalatnyi helyre az épület éri meg, véletlenül se a park, még több kosz...

A VIII. jó részén lakom és régebben, de nem messzi távlatokban ugyebár, olyan közbiztonság volt, hogy ha a kocsi anyósülés felőli ajtaja nyitva volt, nyugodtan hátraugorhattál a csomagtartóhoz, nem történt semmi.

Most meg azalatt simán kirabolnak.

Jó, akkor se volt ésszerű ilyet tenni, de ha véletlen figyelmetlen voltál és "sikerült", nem történt semmi.



Vagy kihúztad a táskából a kulcsot, 3 lépést még tettél úgy a kapuig elgondolkozva, nyitott táskával.

Nem történt semmi.

Most?

Ha a válladon van a táska, már húzzák lefelé....



Lehetne e-jegyrendszer, a váltón is gyors villamosok (már egyenesen, nem kitérőben persze), időalapú jegyfizetés, hosszabb metróvonalak, több rendőr, kevesebb hajléktalan - bár ez vezet messzire, mert innentől már nemcsak részben, hanem egészben politika.

2018. szept. 11. 14:43
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Te a nyolcban laksz, az nem Budapest. Költözz át a II.-be rögtön nem lesz hiányod a szépségből meg a zöldből.


Nem, a kultúra nem 1-1- színház. Hanem könyvbemutató, tárlat, múzeumi kiállítás, a galériák, a táncelőadás, vitakörök, előadások, placcok, piacok, tematikus megmozdulások, koncertek, hangversenyek, az Opera, piknikek, és ne kelljen mindent felsorolnom.

2018. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

És Bécsben is igencsak rossz helyen jártál, ha neked ott kevés a zöld ...

A világ legélhetőbb városa.

2018. szept. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha Bécsben a belvárosbn sétálsz, azt látod, hogy fényévekre le vagyunk maradva tőle, de ugyanúgy szűk utcák és nincs fasor.



Engem sok minden érdekel, szeretek főzni, fotózni, túrázni, többféle sportot kipróváltam már, de tárlatok, könyvbemutatók stb végképp nem hiányoznak.

2018. szept. 11. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!