Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet Budapestben szeretni...

Mit lehet Budapestben szeretni, főleg, aki nem partiarc vagy nem jár programokra, színházba?

Figyelt kérdés

Ok, a belváros szép, de egyrészt ez lakosként "nem hat meg". Másrészt én például nem is járok a belvárosban (szóval szép, és?) és az iszonyatos tömegnyomor miatt ennek örülök is.


Nem jobb a boltellátottság és az infrastruktúra, mint egy többtízezres kisvárosban vagy egy községben, ami jól ellátott plusz mellette van a többtízezres város.


Voltam Szegeden nemrég, hasonló Budapesthez, körutas-sugárutas szerkezet, középen folyó. Mégis tiszta, biztonságos, ápolt volt és nem túlzsúfolt. Voltak autók, többsávos utak, sőt, a többsávos utak mellett közvetlen autószag is. De nyugalom, béke honolt, valami volt benne, ami Budapesten hiányzik.


A munkahelyre ugyanúgy ingázni kell, sokszor 45-60 percet. Nem lakom külvárosba, de a szintén nem külvárosi egyetem 45-50 perc volt. Gyakorlati helyem 50-60.

A közlekedés egyébként brutál rossz, e-jegyrendszer hiánya, megoldatlan parkolás, lassú HÉV-ek, elégtelen metróhálózat, lassú villamosok, lassú, fullasztó, túlzsúfolt, túl sok helyen megálló buszok, rossz lámpaprogramok.


Kosz van, tag-ek, hajléktalanok, drogosok.

Például a közkedvelt Újbudán se lehet parkocskát találni kosz, iszogató hajléktalanok és bizony egy-egy drogos nélkül.



Mi az, amit konkrétan szeretni lehet ebben a városban, azon kívül, hogy megpróbáljuk nem utálni?


2018. szept. 9. 17:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Egyébként nem meggyőzni szeretnék bárkit is, hanem megérteni, hogy miért szeretik ennyien ennyire Budapestet, pont a kritikus magyar nép.



Másrészt a VIII. kerületnek nem egésze gettó, csak egy része.

Rengeteg egyetem és nevezetesség van itt.

Van zöldebb része is és a Palotanegyed se rossz. Bár nekem élhetetlenül belváros, de nem gettó.

2018. szept. 11. 20:30
 12/14 anonim ***** válasza:

10

Kérdező, mondom: NEM voltál jó helyen még Bécsben. Az nem a turistás rész.


Ahogyan Budapesten sem a nyócker' a fénypont, de nem is a hét.

2018. szept. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

11

Mondom: II. kerület. És a lehetőségek. Azért jó Budapest.

2018. szept. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Te meg a kerületemet szidod, tehát akkor kvittek vagyunk.


A VIII. kerületnek van zöld része, ami nem veszélyes, bár romlik, de biztonságos volt, nem egy Népszínház utca még ma se.

Mi a gondod vele?



Nekem pl a II. kerület nem tetszik annyira.

2018. szept. 12. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!