Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kifárasztani...

Hogyan tudnám kifárasztani magam, vagy ti mit csinálnátok a helyemben? 19/f

Figyelt kérdés

Na szóval az a helyzet hogy már végeztem a sulival és nem is dolgozom még. Most csak úgy vagyok, aztán szeptembertől kezdek egy képzést (ami a leendőbeli munkahelyemhez kell). Szóval munkám lesz, elvégzem a 2 hónapos képzést, és decembertől kezdek melózni.


December elejétől itthon vagyok, falun családi házunk van. Egész nap semmit nem csinálok csak fekszek a szobámban és a tv-t bámulom, mert nincs mit csinálni. Egyszerűen annyira kipihent vagyok, hogy éjjel sem tudok aludni, alszok 1-2 órát aztán reggelig TV, reggel zuhany, reggeli és fekszek is vissza a tv elé. Délben felkelek az ágyból kajálok, sétálok kb 1 órát a kutyával majd megint csak otthon rohadok. Komolyan a TV-m hetek óta kb megállás nélkül megy, csodálkozom hogy még nem romlott el. Hétközben egyedül vagyok itthon, anyuék munkásszállón és csak szombat vasárnap vannak itthon. Főzöm sem kell, mert a faluban hordanak ebédet azoknak akik megrendelik, én is rendeltem magamnak minden napra (nem is tudok főzni :D).


Decemberben valami gond is volt a fogyasztással, mert amíg anyuék itthon voltak ugye fűtve volt az egész ház, ment a gáz és a villany is. Most hogy csak én vagyok hét közben kikapcsolok mindent, csak az én szobámban és a fürdőben fűt a gázkonvektor és áramot csak a TV-m, hűtő és a bojler fogyaszt. Szóval most nagyon alacsony a fogyasztás, először azt hitték a leolvasók hogy rossz az óránk mert minden hónapban a mostani fogyasztás 6-7-szerese szokott lenni.


Hétvégente dolgozom itt a kocsmában, az gyorsan elmegy mert szombat 11-kor nyitás és éjfél után zárás amikor elfogynak a vendégek/megunom. Vasárnap pedig szintén 11-től este 9-ig húzom. Ami pénzt megkeresek a két nap alatt simán fizetem belőle a minden napi kajámat, fizetem belőle havonta a UPC tv-t meg elmegyek üzletbe is belőle ha kell valami + valamennyi marad is.


Anyu ötlete volt hogy ne menjek máshová dolgozni mert már van egy "fix munkám szeptembertől", szerinte ha máshol elkezdek melózni már sz*rni fogok a képzésre...



De itthon meg megőrülök. Éjjel nappal csak tv-t nézek. Azon gondolkodtam hogy beszélek a kocsma tulajával, hogy hétköznap is szeretnék melózni (csak ő dolgozik ott meg én hétvégente), ha nem is egész heteket akkor mondjuk hétfő-szerda-péntek-szombat-vasárnap vagy akár minden nap csak ne itthon rohadjak.


December közepétől mostanáig gyorsan ment az idő, karácsony, haverok, bulik... De mostantól kezdődik a unalom megint.


Ti mit csinálnátok a helyemben?



2019. jan. 3. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj, ha mást nem nyelvet!
2019. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Gyereásni hozzám csak 30 méter kicsit fagyos de jó az
2019. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Járj sportolni, vagy kezdj bele valami érdekes hobbiba! Biztos van, amit te is szeretni tudsz:) A nyelvtanulás is jó ötlet. Ha nincs jogsid, lehet azt is érdemes elkezdeni letenni.
2019. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Először irigyeltelek, aztán már nem.

Tényleg kellene valami munka, ha már nem születtél milliomosnak, hogy szuper programokkal múlasd az időt.

A kocsmáros nem hiszem, hogy alkalmazni fog, mert nagy valószínűséggel hét közben egyedül is elbír a forgalommal, akkor minek fizessen pluszban valakit.

Esetleg valami közeli városban valami?

(Mondjuk a nyelvtanulás tényleg jó ötlet!)

2019. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sportolás, nyelvtanulás.
2019. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Biciklizz, nekem bejött :)
2019. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj a kocsmába hétköznap is dolgozni, akár ingyen is. Én legalábbis biztos mennék.

Nézz körül, nem szorul-e segítségre valaki a környezetedben, idős ember, kisgyerekes anyuka.

Vedd a nyakadba a falut és fuss, én azzal szórakoztattam magam, amikor munkanélküli voltam. Minden másnap futottam legalább tíz kilométert.

Tanulj meg főzni. Sok időt vesz el az embertől, hogy megtervezi, kitalálja, megvásárolja és megfőzi a kajáját. Hasznos tudás lesz ez a jövőben.

2019. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nyelvtanulás már nem igazán érdekel, magyar és angol az perfekt, szlovák pedig haladó, máshoz nem igen lenne türelmem :D


Sport pedig nem rossz, de nem tudom mit lehetne csinálni amihez nem kellenek különösebb cuccok..

2019. jan. 3. 21:31
 9/15 anonim válasza:
100%
Saját testsúlyos edzés, Futás, esetleg sima kirándulás
2019. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A hétköznapi kocsmában melózásra azért gondoltam, mert régebben már említette a tulaj hogy milyen jó volt régen, volt neki 2 munkása és ő tudott a kocsma mellett máshol is dolgozni (festő). Csak aztán a pincérnője terhes lett, a pincér pedig elköltözött és így egyedül kell most vinnie a helyet.
2019. jan. 3. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!