Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kiadjam vagy eladjam a lakásom?

Kiadjam vagy eladjam a lakásom?

Figyelt kérdés

Érdekel mások véleménye is.


1. Van egy 13 milliót érő garzonom, amit 50 ezer Ft/hó + rezsiért ki tudnák adni. Ez akár élethosszig tartó stabil jövedelmet jelenthet, feltéve ha nem egy csomó problémás albérlőm lesz. Aki akár még tartozást is felhalmozhatna, csupa aggódással. Vagy úgy tönkre teszi a lakást hogy megemlegetem. Vagy nem tudom kirakni miközben nem fizet, és így tovább.


2. De ha eladom, akkor fokozottan ügyelni kell arra hogy az ára megőrizze értékét. Van hova mennem, a rezsimentes üres szülői házba, ahol napjainkban is jól érzem magam. Persze a panelban töltött évtizedek azért tanulságosak voltak:


"Rab vagy, amíg a szíved lázad -

úgy szabadulsz, ha kényedül

nem raksz magadnak olyan házat,

melybe háziúr települ."


(József Attila: Eszmélet)


Vagyis az én házam, az én váram. Az ne mások profitforrása legyen a számlák fizetésével. Pont.


Nekem eléggé a 2. variáció tetszene leginkább.



2019. márc. 14. 19:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Minimum 2 millió egy hektár. Ha földhaszonbérbe adod, akkor 120 ezret lehet kapni."


Évente értendő a 120 000?...

2019. márc. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 mindentudó99 ***** válasza:
#8 Nem értek hozza. Nincsenek gépeim. Felénk 80-90 ezret adnak bérletidíjat évente hektáronként.
2019. márc. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Földet venni nem olyan egyszerű.

1 hektárig igen, de efölött a magyar törvények szerint nem vásárolhat földet nem földműves személy. Kivéve, hogy 3 hektárig vehet közeli hozzátartozótól.

Földművesként lehet nyilvántartásba venni azt, akinek ilyen végzettsége van (egy ezüstkalászos gazda tanfolyam is elég), vagy legalább 3 éve igazoltan mezőgazdasággal foglalkozik, pl. bejegyzett őstermelő, bármekkora területen. És a vásárlásnál nyilatkozni kell, hogy az illető legalább 5 évig maga műveli a földet.

A vásárlásnál elővásárlási sorrend van: az állam után a terület szomszédja következik, utána az adott településen élő földműves, stb., tehát hiába kötnek meg szerződést egy 30 km-re élő vevővel, az nem lesz érvényes, ha egy helyi gazda meg akarja venni a földet.


A kérdezőnek:

Mint minden pénzszerzési forma, a lakáskiadás is járhat rizikóval. De jól írják, jelenleg nem nagyon van jövedelmezőbb és biztosabb jövedelem egy kisember számára, mint a lakáskiadás. Ezért is magasak a lakásárak, mert sokan vesznek kiadásra, jobb befektetési lehetőség híján.

2019. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11.


Évente jár a 120 ezer.

2019. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

12.


10. hozzászólásban sokmindent leírtam.

2019. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!