Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki a hibás, ha az erkély...

Ki a hibás, ha az erkély beázik és az alsó szomszédnak hullik a vakolat?

Figyelt kérdés

Adott egy társasház, földszinten az alsó szomszéddal és felette én. Az erkélyem szélén sokszor megáll a víz, az évek során "kimosta" azon a részen a fugát. (Az erkély egy kilógó rész, nincs alatta semmi).


Az alsó szomszédom feljelentéssel fenyeget, mert a beázás miatt hullik kis darabokban a vakolat, engem okol miatta.

Tudomásom szerint a fugát nem vízszigetelésre találták ki, az erkélyben kellene lennie valamilyen szigetelésnek,szerintem az már nem az én tulajdonom és nem nekem kellene megjavíttatnom, mert az már szerkezeti elem.


Ha burkolóval újra megcsináltatom, szerintem csak időt nyernék, semmi többet...


Hibáztatható vagyok? Nekem kellene megjavíttatnom felül-alul? (nincs lakásbiztosításom, de a társasháznak van)


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. ápr. 1. 19:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
23%

"rétegrend, de hagyományosan igazából a vízzárás a burkolathoz tartozik."


Ez így van, a kőműves munka a betonozással véget ér, a szigetelés, ragasztó, járólap stb már burkolás.

2019. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon rossz a törvény értelmezésed .

Ezt a problémát neked kell benyelned ,tetszik vagy nem tetszik .

2019. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Minden bizonnyal meglepődnél, ha egyik reggel valamelyik szomszéd kedélyesen kávézgatna az erkélyeden, mert hogy az közös tulajdon szerinted. Gondolom akkor egyből a sajátod lenne.
2019. ápr. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nálunk eleve mindenkinél az erkély és a klíma is egyenesen az esőcsatornába van bevezetve.

Így nincsen sem vita, sem beázás, sem másra mutogatás, sem paragrafusok mögé bujkálás.

Amikor csepeg a klíma, vagy pl. lemossuk a teraszt, nem az alattunk lévő nyakába csurog.

(Külföld)

2019. ápr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Három éve vásároltam meg a lakást (ami egyébként 2010 körül épült). A homlokzat a társasház szerkezeti eleme, nekem ahhoz semmi közöm hogy csinálták meg és hogy spórolták ki a szigetelő réteget. :)


Az erkély alja közös költségen lesz megcsináltatva, nálam amíg nem kopog a lap addig nem kell majd felszednem, nyáron meg lesz csinálva, de senki sem kötelezhet rá.


Köszönöm az értelmes válaszokat (talán 2-3 volt).. az értetlenkedő, beszólogató embereken pedig jókat röhögtem így utólag is, nekik is köszönet hogy feldobták most a napom! :D :D

(A moderáltak rögtön törölve lettek piros ujjal együtt.)

2019. ápr. 4. 17:35
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

Elég faék egyszerűségű ember lehetsz, ha ez dobta fel a napod.

Mondjuk ezzel a hozzáállással nem csodálom, hogy ennyi örömöd van az életedben.

2019. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%

"hogy spórolták ki a szigetelő réteget. :)"


Erkélyt sosem szokták szigetelni.

2019. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Mert nem az én hibámból adódó problémát nem nekem kell megfizetni, úgy hogy a társasházi törvény mellettem szól? Elnézést, én csak reagáltam a sok jelentett és törölt kommentre. :)


Tessék beírni hogy "erkély vízszigetelés" google-re, egész sok megoldás létezik (elsősorban nem utólagos vízszigetelésre gondolok).

2019. ápr. 5. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!