Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha van egy emeleti tarolo es...

Ha van egy emeleti tarolo es azon az emeleten 2 lakas van (ket kulonbozo meretu lakas) milyen aranyban oszthato a tarolo? Felesben vagy tulajdoni hanyad alapjan?

Figyelt kérdés
2019. máj. 21. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez megegyezés kérdése.

A pincerekeszek is egyformák voltak minden házban, ahol laktam, pedig három különféle méretű lakástípus volt.

Az én voksom fele-fele.

2019. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztem is a lakásokhoz adják, m2-től, beköltözők életkorától és számától függetlenül.
2019. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na, ezért van manapság, hogy az ilyen emeleti tárolókat már sok-sok pluszpénzért lehet megvenni. :-) Általában lenn a földszinten szokott lenni közös használatú tárolóhelyiség (jellemzően bringáknak), és akinek befér oda a cucca, befér, akié pedig nem, az így járt. Véleményem szerint az alapító okiratban kellene hogy legyen erre kitétel, ha pedig nincs, akkor mindenki használhatja (akár más szinten lévők is), tulajdoni hányadtól függetlenül.
2019. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapító okiratot kell megnézni. Közel sem biztos, hogy az közös. Lehet, hogy csak ez egyik lakáshoz tartozik.
2019. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha az alapító okiratban nincs megszabva, hogy ki mekkora részét használhatja a közös helyiségnek, akkor minden tulajdonos jogosult az egésznek a használatára. Aki gyorsabb volt, többet pakolt be, az nyert.

Ez minden közös tulajdonnal így van: ha egy adott lakásban lakik két személy, az egyik 1/10 részben tulajdonos, a másik 9/10 részben, akkor is mindkét személy használhatja a teljes lakást.

Természetesen, a lakás és itt a közös tároló esetében sincs kizárva, hogy a tulajdonosok megállapodjanak egymással a használat mértékéről, akár szóban, akár írásban. De alapból a közös tulajdont minden tulajdonos 100 %-ban használhatja. (Tegyük fel: van egy közös ló két tulajdonossal. Akkor is mindkét tulajdonos felülhet az egész lóra, nem csak a fél lovon lovagolhatnak. :)

Szóval, első lépésben mindenképpen az alapító okiratot kell átböngészni, mit írnak erről.

2019. máj. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!