Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudok megszabadulni...

Hogyan tudok megszabadulni környezetkímélő módon a már nem használt CD/DVD lemezeimtől?

Figyelt kérdés
Van olyan hely ahol ezeket leadhatom? Mint pl. az elemeket.
2010. júl. 7. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyen gyűjtőhelyekről. Mi úgy oldottuk meg, hogy a kuka tetejére külön kis dobozba raktuk ami jó volt, de nem kellett, ráírtuk, hogy épek, akinek kell, viheti. El is vitték, még a szemeteskocsi érkezése előtt. Amik meg rosszak voltak, azt elvittük az anyumhoz, kertes ház, sok fa és veréb. Ott aggattuk fel a fákra, bokrokra, és elkerülték a verebek a kertet. A legkisebb fény is elijesztette őket, főleg, hogy egyfolytában mozogtak a lemezek. Ennyit tudok ötletnek.
2010. júl. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi van? Ha gondolod, én elvinném őket, régóta szeretnék cd-kből barkácsolni, csak hiába gyűjtöm évek óta az elromlott cd-ket, még mindig nagyon kevés van.
2010. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az nem lenne rossz, pár száz lehet kb, de pontos számot most nem tudok mondani, majd számolgatok éjjel.

A tokok egyébként sima műanyagnak számítanak nem? Mehet a szelektív gyűjtőbe is akár? Esetleg azok is kellenének, kedves előző válaszoló?

2010. júl. 7. 23:11
 4/6 anonim ***** válasza:

A tokokra nincs ötletem, de a lemezekből egy csomó dísztárgy készíthető.

A gyerek az oviból egy cd lemezre ragasztott virággal jött haza nemrég. Az egyik barátom meg felragasztotta a falra a lemezeket az aljukkal kifelé. Nagyon feldobja a szobát. Mintha torz tükör-fal lenne.


Szóval használd fel vagy ajándékozd el valakinek. (Pl. mi a múltkori ovifoglalkozás után egy csomó ilyet összeszedtünk itthon és beadtuk az oviba.)

2010. júl. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tokokat szerintem még el is tudod adni. Pl teszvesz, vatera stb oldalakra felrakod, mondjuk 5Ft/db áron, szerintem hamar le fognak rá csapni. Van aki hengerben veszi a lemezeket ezért kell neki a tok.


Egyébként maga a lemez is műanyagból van, polikarbonátból. Azt nem lehet a műanyagos szelektívbe dobni?

2010. júl. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt pl valaki 20Ft-ért árulja a cd-tok darabját: [link]
2010. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!