Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen betonkeverőt ajánlani...

Milyen betonkeverőt ajánlani tapasztalat alapján?

Figyelt kérdés
Otthoni betonozáshoz szeretnék vásárolni betonkeverőt.Milyen márkát illetve hány literest érdemes venni?Lehetőleg 100 ezer forint alatt.Válaszokat létszives tapasztalat alapján írjatok.Segítő válaszokat előre is köszönöm.A többire meg nem vagyok kíváncsi:)

2020. febr. 21. 19:16
 1/9 anonim válasza:
100%
Ha egyszeri alkalomra kell, akkor kérj kölcsön. Tapasztalat. Utána útban lesz.
2020. febr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
Inkább bérelj ha csak egyszer kell. A kéregetőket mindenki utálja. Ne a legkissebbet vedd az egytalicskást. Azok elég gyengék.
2020. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen venni szeretnék mivel több alkalomra kellene és így szerintem a vásárlás jobb mint a bérlés.
2020. febr. 22. 04:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt két talicskás, az kicsi! Minimum négy vagy öt talicskást vegyél! Ha magadnak csinálod úgy sem fogod csurig rakni, mert nézni fogod, hogy jól átkeverje.
2020. febr. 22. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen 2 talicskás barkácsáruházas 50 ezer forintos kategória nagyon gyenge.

Mind szerkezetileg, mind mechanikailag.

Gyakorlatilag ha megpakolod, mármint amennyit "elvileg" simán bírnia kéne, nem fogja normálisan átkeverni az anyagot.

Vagy leáll a gyenge motor miatt, vagy egyszerűen szarul keveri meg az anyagot.

Malter keverésre tökéletes, de betonkeverésre 100%-ban alkalmatlan.

Vagyis ha haladni akarsz a munkával, mert fél-háromnegyed talicskányi anyagot meg tud keverni, viszont azzal meg nem halad a munka.


Az árukeresőn [link] szépen elolvasod a véleményeket, aztán döntesz.


légy szíves* nem létszives

2020. febr. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mitől jobb a 4 talicskás, mint a 2?? Mindkettőbe ugyanannyit kell lapátolni, ha 4 talicska betont akarok megkeverni. Ráadásul a nagyobbat mozgatni sem egyszerű.
2020. febr. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

#6 a 4 talicskás könnyedén megbirkózik 2 talicskányi anyaggal. Jobban összekeveri, hamarabb kész az anyag=halad a meló.

Még a 2 talicskásnak sokszor kihívás hogy valóban megkeverje azt az anyagmennyiséget, amire hivatott lenne.

2020. febr. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát 6-os, ha már ezt a kérdést feltetted szinte kár is választ adni! Két talicska beton szinte semmire sem elég. A négy talicskás keverő ugyan annyi idő alatt dupla annyi betont kever. Nam olyan nagy dolog ez, de a nap végére sokat jelent. Személyes tapasztalatom pedig az, hogy nem rakom csurig a keverőt, úgy jobban átkeveri. Viszont a négy talicskás keverőből így csak három és fél talicska jön ki. Ez meg a nap végére megint sokat jelent. A tárolását pedig meg kell tudni oldani, az legyen a legkevesebb. A nagyobb gép hálásabb. Persze ha csak az ember bohóckodni akar nem pedig betonozni, akkor bőven elég a két talicskás is!
2020. febr. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megtisztelő kommenteket.Ez alapján szűkítem le a keresést.Az esetleges nyelvtani hibáimért elnézést kérek nem vagyok egy nyelvtanzseni.:)

Esetleg konkrét tipust tudnátok írni?

esetleg belinkelni?

2020. febr. 22. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!