Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy kerti medence?

Mennyibe kerül egy kerti medence?

Figyelt kérdés
Olyan 4*4, maximum 5*5 méteres medencéről lenne szó. Semmi extrával, szimplán beton kerettel, kicsempézve és egy lefolyóval, ami a kanálisba lenne vezetve. A gödröt ki ásom én, néhány emberrel, azzal nincs gond, ezért nem kell fizetni. Olyan 1,5 m mély lenne. Mennyibe jönnék ki?

2020. júl. 11. 17:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
52%

Exenél épített medencénk volt, 3 millió forint volt anno, évekkel ezelőtt.

Fentebb leírták, mi minden kell ahhoz, hogy rendben tudd tartani.

Mi vettünk az aljára egy robot porszívót is, mert kell.

Megéri, mert jó, élvezetes, sőt hasznos. A kislányom abban tanult meg úszni.

2020. júl. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Nem akarok spórolni, 10es. Pénzem van, csak nem akarok nagy felhajtást.

Betonkerverő azért állf enn, mert mással nem lehet bejutni a kertbe. A ház az udvaron keresztbe van építve, a kertet megközelíteni egy 1 m széles átjárón lehet

2020. júl. 12. 09:05
 13/31 anonim ***** válasza:
81%

Ha vasas a kútvized és klórral kezeled akkor a vized gusztustalan barnás lötty lesz. El kell gondolkodnod valamilyen klórmentes megoldáson.Például eleve nem kútvízzel feltölteni. Ha nem kell fizetned csak az anyagköltséget, akkor jelentős összeget megspórolhatsz, de a betonmedence tartós vízzáróságához szakértelem kell, különben ablakon dobod ki a pénzt. Zsaluköves megoldást szoktak alkalmazni. A csempéhez képest olcsóbban is jössz ki, ha medencefóliát használsz helyette.

Olcsó medencézés nincs. Olyan sincs, hogy nagy felhajtás. Olyan van, hogy mekkelekség miatti orbitális szívás. Ha nem akarod szakemberre bízni, legalább alaposan nézz utána, hogy mi meddig. Amíg olyanokat kérdezel, hogy mit értesz vízkezelés alatt, ne kezdj medenceépítésbe. Tele van a net magyarul is kellő infóval, légy szíves informálódj, mert csodák nincsenek és legalább magaddal ne tolj ki

2020. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Nagy felhajtás alatt az olyan giga hiper szuper medencéket értem mint a filmekben, mindenféle berendezéssel, melegítéssel meg fényekkel. Én egyszerű "bazinra" gondoltam. A kút vizem nagyon tiszta, 20 méterről jön, van szűrőberendezése is. Nem akarom klórozni, arra eleve nem is gondoltam.

Amúgy a méretekben változás történt: 3*4 m-teres lenne. Mert ha túl nagyra csinálnám, túl zsúfolt lenne a kert. Így is van üvegház, fóliaház, gyümölcsös, veteményes, füves terület, fürdődézsa és sütőkemence is. Tehát ezekben a méretekben is kb így jönne ki, ugye?

2020. júl. 12. 12:04
 15/31 anonim ***** válasza:
76%

"Nem akarom klórozni, arra eleve nem is gondoltam..."

"...mindenféle berendezéssel...


Ha nem vagy hajlandó minimális szinten is kitanulni (pl. a Youtube-ról) a medencézés alapjait, akkor lesz egy kb. 20 m3-nyi koszos, zavaros hideg vizes medencéd, vagy ha -esetleg- felmelegszik akkor ugyanez zöldben.

Majd kiírhatod a kertkapura, hogy "van alga eladó".

2020. júl. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Miért ne tisztítanám? A kert végében levő 3*3-mas beton öntözőmedencét is rendszeresen pucolom magasnyomással és osha nem volt rárakodva semmi.
2020. júl. 12. 19:07
 17/31 anonim ***** válasza:
Sasolj videókat, valamivel elegánsabb úgy, mint sterivel trógerolni.
2020. júl. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
tegyél fölé tetőt. Legjobb alga ellen, ha nem éri a nap.
2020. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy mindenképp teszek. Köszönöm a választ!
2020. júl. 12. 22:10
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

"A kert végében levő 3*3-mas beton öntözőmedencét is rendszeresen pucolom magasnyomással "


Ha szerinted nincsen különbség, akkor miért nem eleve abban fürödtök?

2020. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!