Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház építés vagy használt...

Ház építés vagy használt vásárlás?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri még manapság házat építeni? Jelenleg van saját lakásunk, de most tálaltunk telkeket 6,5 millióért,amit meg tudnánk venni. Viszont építkezni még nem tudnánk. Évente kb. 3 millió forintot tudunk félretenni, terveink szerint, 2 évig még így gyűjtögetnenk, majd 2 év múlva felvennénk a babaváró hitelt (10milliót), plusz szülői részről is kapnánk 10 milliót (cserébe ez a lakás az övek lenne, amiben lakunk, de persze nem kéne azonnal kiköltözni). 2 év után kezdenénk bele a babaprojektbe, utána már nyilvan kevesebbet tudnánk félrerakni. Lenne 26 milliónk és egy üres telkünk. Pár évig, amíg apránként felépül a ház, addig itt a lakásban el tudunk lakni, akkor is, ha születik baba.


De azzal, ha megvesszük a telket, nincs visszaút, ezert kicsit félék belevágni. Mert használtan házat meg csak úgy tudunk venni, hogy azonnal, mindent eladja.Akkor innen pik pak költözni kell vhova


2020. nov. 8. 23:09
1 2 3 4 5
 11/49 mindentudó99 ***** válasza:
67%
Én is épitkeztem már. Nem ajánlom csak akkor ha dögivel van pénz. Egy agyrém hogy ha szűkös a keret. Számolgatsz hogy fogy a pénz mert minden többe lesz mint gondolnád. Az idegek jétéka.
2020. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:

Csak a gazdagok és a bolondok építkeznek...

...meg akik nem tudnak számolni.

2020. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd? bátyám 2 éve épített házat, tavaly lett kész, 30 millióból kijött (telek annó 4 millió volt). Most annyiért nincs eladó ház, csak ilyen kádárkocka típusúak, amire 10milliót rá kéne költeni. Gyakorlatilag pénzügyileg ugyanott van a kettő
2020. nov. 9. 20:54
 14/49 anonim válasza:
Mi párommal jövőre költözünk össze, és a ház építés mellett döntöttünk. úgy vagyunk vele, azt legalább mi megtervezhetjük, milyen legyen, mi hol legyen. Lehet hosszabb idő mint vasarolni egy házat, de legalabb az olyan lesz mint amilyennek te elkepzelted/elképzeltetek. De ez csak saját vélemény, kinek hogy.
2020. nov. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
91%

"Lenne 26 milliónk és egy üres telkünk."


Nincsen mit kifejtenem, ha te 26 millióból felépíttetsz egy "házat"...

2020. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
Ennyiből csak házikót lehet építtetni.
2020. nov. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Gondolod felépítünk azonnal egy házat ennyiből és amit utána keresünk pénzt, elherdáljuk? Írtam is, hogy jelenleg saját lakásban élünk, addig lakunk itt, ameddig akarunk és ameddig fel nem épül teljesen a ház. Hogy mennyibe fog kerülni, azt előre nek tudni, ezért nem is írtam konkrét összeget, csak hogy 26 millióból kezdünk neki
2020. nov. 10. 09:15
 18/49 anonim ***** válasza:

És utána honnan lesz pénzetek a befejezésre, ha jönnek majd a babák.

Az asszony fizetése kiesik, viszont a babák viszik majd a pénzetek javát.

De hajrá.

2020. nov. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:
Én vagyok az asszony ad1, ad2 elég jól keresünk most, nyilván ha elmegyes szülni, akkor kevesebb lesz a bevétel egy ideig, plusz a gyerek sok pénz, de ez nem megoldhatatlan helyzet. Házat ígyis-úgyis venni kell, tehát a min. 35 milliót mindenképp elő kell teremteni, nem ez a kérdés.
2020. nov. 10. 09:42
 20/49 anonim ***** válasza:
90%

De ha ez már ennyire el van döntve számodra, akkor mi a kérdés?

Építkezzetek csak teljesen nyugodtan. A végére vagy magadat igazolod, vagy jól befürödtök, ennyi. Itt olvasható vélemény mellette, de inkább ellene. De ti tudjátok. Nekem kollégám építkezett egy éve lettek kész. 40 millió volt a terv és 48 lett a vége. Olyan piszlicsáré dolgokra röpködnek a milliók, hogy csak a fejedet fogod fogni. De hajrá.

2020. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!