Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház építés vagy használt...

Ház építés vagy használt vásárlás?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri még manapság házat építeni? Jelenleg van saját lakásunk, de most tálaltunk telkeket 6,5 millióért,amit meg tudnánk venni. Viszont építkezni még nem tudnánk. Évente kb. 3 millió forintot tudunk félretenni, terveink szerint, 2 évig még így gyűjtögetnenk, majd 2 év múlva felvennénk a babaváró hitelt (10milliót), plusz szülői részről is kapnánk 10 milliót (cserébe ez a lakás az övek lenne, amiben lakunk, de persze nem kéne azonnal kiköltözni). 2 év után kezdenénk bele a babaprojektbe, utána már nyilvan kevesebbet tudnánk félrerakni. Lenne 26 milliónk és egy üres telkünk. Pár évig, amíg apránként felépül a ház, addig itt a lakásban el tudunk lakni, akkor is, ha születik baba.


De azzal, ha megvesszük a telket, nincs visszaút, ezert kicsit félék belevágni. Mert használtan házat meg csak úgy tudunk venni, hogy azonnal, mindent eladja.Akkor innen pik pak költözni kell vhova


2020. nov. 8. 23:09
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos felénk is sok befejezetlen ház van.

Nagy elánnal nekiindultak és senkire sem hallgattak.

Azután elfogyott a pénz, a lendület, megromlott az egészség ill. jött a szokásos válás.

Most meg hullanak szana-szét...

2020. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:

Persze, hogy mindenre van érvem, miért ne lenne? Igen, utána néztem, milliókkal nem dobják meg, mint írtam, apukám szobafestő, egyébként is alap a jó hőszigetelés, aki így nem kerül többe, mint egyébként.


Utolsó: köszönöm!

2020. nov. 11. 13:51
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

Én építész vagyok, dolgoztam kivitelezésben is egy évet és így mondom hogy én semmi pénzért nem kezdenék építkezésbe. Úgy hogy "csak" a munkám volt az építkezés megszerzése így is az idegeimre ment, ha a saját házam és saját pénzem lenne a tét tuti belebolondulnék.

Főleg nem tervezgetnék 30 millióból házat építeni... Ennyiért mi megyeszékhelyen keresgélünk panel lakásokat nem építkezésben gondolkodunk... Egy 100 m2-es ház festése-glettelése volt 2 éve 3 millió forint. Egy egyszerű konyhabútor 1 millió forint. Egy szaros WC lehúzó gomb tízezrekbe kerül.

Mostanában családi házakon nem dolgozom, így biztosra nem tudom, de szerintem 500.000 Ft/m2 ár alatt nem lehet felhúzni értelmes házat.

2020. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
*megszervezése
2020. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Szerintem fel lehet, hisz mint írtam, 1 éve a tesómnak is felhúzták. És nem legócskább dolgokat vette, mikor olyanokon problémátik, hogy ez meg az 1 mm-el arrébb van. Ezért kételkedem, mert olyanokat írtok, ami nem valós. Azt aláírom, hogy stresszes stb. meg hogy drága egy konyhabútor. De konyhabútor egy használt házba is kell. Nem 30 millióból akarom megépíteni, hanem annyiból akarom elkezdeni. Nem kell azonnal megvenni a házba a konyhabútort, ha van hol lakni, s ami össz-vissz 25ezerbe kerül havonta.
2020. nov. 11. 16:30
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, szerintem nem kellene megkerdojelezni a valaszolokat, hogy nem valos, amit irunk, mert nekem ugy tunik, hogy mindenki tapasztalatbol beszel kb, vagy legalabbis volt koze ilyesmihez.

Akkor ha a tesodnak sikerult, nektek is biztos fog, viszont akkor inkabb tole kerj tanacsot szerintem, mert ugyis azt fogja mondani, amit hallani akarsz, gondolom :D

2020. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
De, elhiszem a válaszokat, csak a nyilvánvalóan nem igazak nem hiszem el. Hogy ne lehetne 50millió alatt felépíteni egy 100nm-t házat? Ezt te sem gondolod komolyan. Smileyzgathatunk jobbra-balra, de én valós tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Nyilván én is tudnék 100millióból is építeni,venno is tudnék annyiból egy pöpec lakást, de a kérdés nem ez
2020. nov. 11. 16:43
 38/49 L.. István ***** válasza:
100%
#37: Nos te nyilvánvalóan eldöntötted, hogy építkezel, nem tudom miért kérdeztél. Hajrá, sok sikert! Legyen szerencséd.
2020. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Ha a telek mondjuk adott, akkor szukosen szerintem 35-40 milliobol fel lehet epiteni egy hazat, de csak ugy, ha a legtobb dolgot, amit csak lehet, magatok csinaljatok, es csak a legszuksegesebb feladatokhoz fogadtok szakembereket. De ha telket is kell venni, es mondjuk a haz is 120 negyzetmeteres, akkor siman lehet 50, de meg tobb is. Ezek az arak sajnos.
2020. nov. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
Igen, a telek az plusz pénz, úgy lehet 50 millió. Egyébként nem döntöttünk még, nem sürget annyira az idő. Csak az a baj,hogy a régi típusú kádárkocka házak kerülnek itt 30millióba, megkérdeztük. Arra p3dig sokat kell költeni. Ha 20 millió lenney akkor megérné teljesen felújítani, de így, hogy 30, így annyira nem éri meg jobban, min5 építeni
2020. nov. 11. 18:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!