Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház építés vagy használt...

Ház építés vagy használt vásárlás?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri még manapság házat építeni? Jelenleg van saját lakásunk, de most tálaltunk telkeket 6,5 millióért,amit meg tudnánk venni. Viszont építkezni még nem tudnánk. Évente kb. 3 millió forintot tudunk félretenni, terveink szerint, 2 évig még így gyűjtögetnenk, majd 2 év múlva felvennénk a babaváró hitelt (10milliót), plusz szülői részről is kapnánk 10 milliót (cserébe ez a lakás az övek lenne, amiben lakunk, de persze nem kéne azonnal kiköltözni). 2 év után kezdenénk bele a babaprojektbe, utána már nyilvan kevesebbet tudnánk félrerakni. Lenne 26 milliónk és egy üres telkünk. Pár évig, amíg apránként felépül a ház, addig itt a lakásban el tudunk lakni, akkor is, ha születik baba.


De azzal, ha megvesszük a telket, nincs visszaút, ezert kicsit félék belevágni. Mert használtan házat meg csak úgy tudunk venni, hogy azonnal, mindent eladja.Akkor innen pik pak költözni kell vhova


2020. nov. 8. 23:09
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg érzésre írtam az 500.000 Ft/m2-ert, de most nyomtam rá a google keresést, kb 3. találat: [link] Alul ott van, hogy az ár bruttó m2-re értendő, nettó 100 m2 az kb. bruttó 130 m2-ert jelent, azaz náluk 53.300.000 Ft egy nettó 100 m2 alapterületű kulcsrakész ház. A műszaki tartalomból látszik, hogy ez nagyon fapados, és ez csak a ház kivitelezése, nincs benne a tervezés, az engedélyezés, a tervezői művezetés, a közmű díjak, de nincsen benne semmiféle kertrendezés, kerítés, kapu, kocsibeálló sem. Persze a google 3. találatos kulcsakész házak kivitelezését hirdető cég valószínűleg nem a legolcsóbb opció a piacon, de ha az olcsóbbakhoz hozzáadod mindezt, ami ebben az ajánlatban nincs benne akkor is tuti túlfut az 50 millión.


Ha eldöntötted, hogy építeni szeretnél, akkor hajrá, de mielőtt megvennéd azt a telket legalább telefonálj már körbe egy-két generál kivitelező céget, hogy körülbelül, mostani árakon mennyiben szokott náluk megállni egy alacsony költségvetésű családi ház m2 ára, és legalább nekik, akik minden nap ezzel dolgoznak hidd már el mennyi az annyi...

2020. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:
Azt is írtam, hogy van ismerősünk, aki építési vállalkozó. Főleg társasházakat épít, kb. 30 éve dolgozunk egyutt apukámmal. Most 40 millióert vállalna el ugyanazt, amit tesómnak 30 volt, ő is úgy javasolja, hogy nem egybe 1 ember megbizni, hanem saját magunk intézzük, külön-külön. Nyilvan egy generálkivitelező ráteszi jócskán a saját hasznát, úgy nyilvan megdobja az árat
2020. nov. 11. 18:48
 43/49 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Vajon miért kérsz tanácsot ha úgy is eldöntötted hogy építesz? Minden jótanácsra van ellenérved. Akkor vágj bele valósítsd meg az álmod.
2020. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:
Csak abba kötök bele, amibe bele lehet. Miért fáj ez neked, hogy nem hiszek el mindent azonnal? Látod, te írtad, hogy 50 millió egy ház, most higyjem el csak úgy, es mondjak le róla, mert azt mondtad, miközben tudom hogy nem igaz? Ez egy oldal, ahol lehet kérdezni. Jött sok válasz. Elhiszem, hogy nehéz egy ház építés, nem kérdőjeleztem meg. De azt, hogy 50 alatt nem lehet építeni, azt nem hiszem el
2020. nov. 11. 18:58
 45/49 anonim ***** válasza:

Tehát ne generálkivitelezőt, hanem külön-külön. Ez remek. Ás ki fogja szakembereket felhajtani, és a munkájukat profi módon összehangolni, hogy ne csússzon az egész hónapokat, éveket? Oké, apád szobafestő. Festés szigetelés pipa. Sajnos egy ház nem csak ebből a kettőből áll. A mostani építőipari helyzetben ácsot nem találsz egy évre előre, fűtésszerelők szintén sok hónapos csúszással vállalnak, villanyszerelő dettó, már ha találsz. Ész ugye kell egy műszaki vezető, aki a nevét adja az egészhez, vezeti az e-naplót. Szerintem amit a generálkivitelező pluszban rátesz magának, az vaskosan kispóroljátok időben idegeskedésben. Majd erre akkor jössz rá mikor a burkoló mondjuk egyik napról a másikra eltűnik, mert kapott egy jobb ajánlatot, és miatta még két szakember csúszik, aztán majd ők is csak 5 hónapra tudják adni a következő időpontot.

Meg rendben van, legyen meg 40 milkából a ház. Nem lesz meg, de tegyük fel. Nézzünk egy kerítést. Nem kell nagy valami, csa valami egyszerű. Kicsi alap kicsi zsalukő. 1,5-2M hopp ki az ablakon. Egy kis tereprendezés, némi gyep... huss párszázezer.

De tényleg sok szerencsét kívánok hozzá, és kellemes felébredést mikor rájössz, hogy elment 5 év az életedből meg tönkrement a házasságod.

2020. nov. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

De mit nem értesz azon, hogy pont ráér 5 év múlva, hogy felépüljön a ház? Semmi sem sürget. Van hol laknunj jelenleg is. Olyan hátrányt helyezel előtérbe, ami valójában nem az. Igen, a munkásokra figyelni kell. De ez akkor is így van, ha van generálkivitelező. Úgy, hogy 1 brigád építette a tesómét, azokra is figyelni kellett. Apukám embereire is figyelni kell, mert manapsag akit nem felügyelőnek folyton, az nem dolgozik. De az építőiparban azért jó dolgozni, mert vannak ismerőseid.

Meg attól, hogy neked tönkremegy a házasságod közbe, másnak miért kéne? Miért veszed ezt ténynek? Honnan tudod milyen habitusúak vagyunk? 8 női alkalmazottam van, akik 3 műszakban dolgoznak, szerintem tudom menedzselni a dolgokat. Ezeket jó tanácsként meg lehet említeni, de ez nem tény. Hány ember épített már fel házat úgy, hogy nem válltak

2020. nov. 12. 07:38
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

"nem sürget annyira az idő."


Pedig -ahogyan a bölcsek mondják- "az idő az pénz"!

Ha ráérősen csináljátok, akkor egyre csak drágább lesz minden és egyre távolabb kerültök majd egy saját ház megépítésétől.


Mivel nekünk nem hiszel, itt egy idevágó írás:

"Az anyagárakat nemcsak a megugrott kereslet, hanem az energia-, az alapanyagok-, a munkabér- és a fuvarozás drágulása is felhajtja, állapítják meg. Összességében akár 40 százalékkal is drágulhat egy ház, mire elkészül."


[link]

2020. nov. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
95%

"pont ráér 5 év múlva, hogy felépüljön a ház?"


Ha most vitatod a kb. 50 milliót, ugyanúgy fogod vitatni 5 év múlva azt a 70 milliót is amibe majd akkor kerül, ha így emelkednek tovább az építőanyagárak és a munkadíjak.

2020. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 mindentudó99 ***** válasza:
Nem én mondtam hogy 50 .illa egy ház
2020. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!