Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház építés vagy használt...

Ház építés vagy használt vásárlás?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri még manapság házat építeni? Jelenleg van saját lakásunk, de most tálaltunk telkeket 6,5 millióért,amit meg tudnánk venni. Viszont építkezni még nem tudnánk. Évente kb. 3 millió forintot tudunk félretenni, terveink szerint, 2 évig még így gyűjtögetnenk, majd 2 év múlva felvennénk a babaváró hitelt (10milliót), plusz szülői részről is kapnánk 10 milliót (cserébe ez a lakás az övek lenne, amiben lakunk, de persze nem kéne azonnal kiköltözni). 2 év után kezdenénk bele a babaprojektbe, utána már nyilvan kevesebbet tudnánk félrerakni. Lenne 26 milliónk és egy üres telkünk. Pár évig, amíg apránként felépül a ház, addig itt a lakásban el tudunk lakni, akkor is, ha születik baba.


De azzal, ha megvesszük a telket, nincs visszaút, ezert kicsit félék belevágni. Mert használtan házat meg csak úgy tudunk venni, hogy azonnal, mindent eladja.Akkor innen pik pak költözni kell vhova


2020. nov. 8. 23:09
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
Érveket várok és tapasztalatokat, nem azt, hogy egy no name ember megmondja azt, hogy miből fogjuk kivitelezni és társai. Nem ezt kérdeztem és teljesen irreleváns a kérdés szempontjából. Az többi választ megköszöntem és sehol nem írtam, hogy azonnal építkezni kezdenénk, csak annyot, hogy mindkettő opció rohadt drága lesz, de kb. ugyanannyiból jön ki
2020. nov. 10. 11:04
 22/49 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, van egy lakasotok. Miert nem adjatok el? Nem tudom hol eltek, de most Bp agglomeraciojaban a 2 szobas panelek is 23-24 millioert mennek el. En eladnam a lakast, legyen ez mondjuk 20 millio, es felvennek meg hozza 20 millio hitelt, aztan lesz akkor 40 millio egy hazra. En ugyan felnottkent nem epitkeztem, de a szuleim anno 10 eves koromban kezdtek bele. Soha senkinek nem kivanom azt az idoszakot, borzaszto volt megelni gyerekkent :( Persze, ha vannak ismeroseid, rokonaid, segitseged, lehet, hogy meg lehet oldani idegosszeroppanas nelkul, es esetleg ki lehet kuszobolni azt, hogy atvagjanak (mert ez gyakran megesik), de en egyebkent biztos nem vallalnam be. Viszont pici gyerek(ek) mellett nem tudom, hogy kinek lenne ereje ezt levezenyelni, mivel a ferjed gondolom dolgozni fog, tehat nem er ra egesz nap csak az epitkezessel foglalkozni, ezert ez nagyreszt rad maradna. Hat nem tudom.
2020. nov. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:
15 milliót ér most a lakásunk, plusz van 6,5 milliónk, de jelenleg még nem akarjuk a babavárót felvenni, mert babát is csak 1-2 év múlva szeretnénk (engem most léptettek elő, eddig vezető helyettes voltam, most vezető lettem, legalábbis addig várunk, amig az én helyettesem is betanul). Igazából csak 5 millióval lennénk előrébb így is, a lakást csak legvégső esetben adnánk el
2020. nov. 10. 13:03
 24/49 anonim ***** válasza:

De nem csak a babavaro letezik, en nem biztos, hogy abban gondolkodnek, mert az megint csak 10 millio, es akkor ha a lakast el is adnatok, meg mindig “csak” 31 milliotok lenne, ami lehet, hogy keves. Aztan ha meg nem jon ossze a gyerek 5 even belul, mert ezt nem tudhatod elore, akkor nagyon nem fogja megerni.

Plusz ertem en, hogy a szuleitek akarnak segitenu, es adnak 10 milliot, ha ovek a lakas, de 26 millioval se epitkezni, se hazat venni nem fogtok tudni.

Amugy feltetlenul muszaj, hogy kertes hazatok legyen? Es ha egy nagyobb lakast vennetek, esetleg olyat, ami kertkapcsolatos? Aztan kesobb attol meg lehet kertes is.

2020. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Csak akkor vennénk fel a babavárót, hogyha kezünkben az ultrahang. A semmire természetesen nem. 26 millióból is lehet házat venni, csak nem mindegy milyet. A kerteshez ragaszkodunk. Most ha 35-40 millióból kijönne a ház felépítése, attól 26 millióval el lehet kezdeni nem? Vagy mindenki úgy vág belee, hogy megvan a teljes osszeg? Eladni a lakást azért nem szeretnénk, mert addig van hol lakni, és csak 5 millióval kapunk érte többet, mintha a szüleim kifizetnének belőle, szeretném megtartani nekik, hogy később ki tudják adni albérletbe vagy akármi
2020. nov. 10. 13:19
 26/49 anonim ***** válasza:
90%
Nyilvan bele lehet kezdeni, de a mai bizonytalan vilagban en biztos nem vallalnam igy be. Ebbol szokott az lenni, hogy egy epitkezes elhuzodik 10 evig is, mert nincs ra meg a kello osszeg, aztan esetleg kozben meg a hazassag is ramegy az allando stressz es idohiany miatt. Baba mellett, amikor arra sincs erod, hogy feloltozz, nem tudom, hogy az epitkezes mennyire fog menni. Igazabol szerintem ezt mar igyis-ugyis eldontotted, majd meglatjatok. En azert kivanom, hogy legyen minden rendben, es ne legyen problema, vegulis batrake a szerencse.
2020. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
Nem döntöttem el, csak nyilván nem tudom elképzelni azt, ami meg nem történt meg velem, gyerekem sem volt, nem tudom milyen úgy építkezni, bár tény, hogy biztos megoldható, mert szüleim is úgy építettek fel annó, mikor mindketten születtünk a tesómmal, illetve a tesomék is, ezért nem látom lehetetlennek, mert erre láttam példát. Arra még nem, hogy ha nincs meg egyben a pénz, akkor mi van, mert tesomeknak ismerős csinálta, aki építési vállakozó, meg volt előre az ár és alapból olcsóbb volt, mkint most, felvettek egy csomó hitelt es kesz. De én a babavárót felül mást már nem szeretnék, elég nagy hitel az is
2020. nov. 10. 13:33
 28/49 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha nincs meg a keret bele se kezzdj. Félig kész lessz aztán? Azt meg honnan veszed hogy egy használt ház felújitása ugyan annyi mint egy új? Szerinted akkor ki vacakolna ház felújtással? Mindenki újat épitene. Egy használt felújitva 10 millával olcsóbban is kijöhet.
2020. nov. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Abból indultunk ki, amiket eddig megnéztünk és 30 millióba kerültek, azokra tuti rá kellett volna költeni annyit
2020. nov. 10. 14:20
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

Látni, hogy minden óvatos megfontolásra irányuló észrevételre van valami ellenérved.


Ennek ellenére én azt javasolnám, hogy járjál annak utána, hogy a 2021. jan.1.-e után életbelépő szigorított építésügyi és hőtechnikai előírások hány millióval emelik meg egy családi ház árát?!

2020. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!