Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen anyaggal ragasztható a...

Milyen anyaggal ragasztható a beton járdalap a beton kerítés lábazatának tetejére, és kell-e dilatációs rést (fuga helyet) hagyni az egymás mellé ragasztott 50 cm hosszú lapok között?

Figyelt kérdés

Gondolom, a ragasztónak fagy és vízállónak, valamint flexibilisnek is kell lennie.

Az is érdekelne, hogy milyen széles fuga helyet kell hagyni a lapok között és azt milyen anyaggal kell kitölteni.

Előre is köszönet minden segítségért.



#kültéri beton ragasztók #beton ragasztása betonra kültérben #beton kerítés fedlapozása járdalapokkal
2021. okt. 14. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Dilatáció kell hagyni és flexi csemperagasztóval ragasszad és mindenképpen kell alapozni. Mikor lett a lábazat betonozva?
2021. okt. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kb. 8-10 éve készült a lábazat.

A tetejét -amire most ragasztanám a lapokat- megtisztítottam, drótkeféztem, portalanítottam. Korrekt, sima a fogadó felület.

- Mivel kell alapozni?

- Csak a fogadófelületet kell alapozni vagy a lapok ragasztási felületét is? Mindkettő beton.

- Milyen széles fugát kell hagyni?

- Milyen anyaggal kell fugázni? Valamilyen kültéri szilikonos tömítő-ragasztó mehet a fugahézagokba?

2021. okt. 14. 11:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami fontos, hogy a beton lábazat kapott mostanában esőt? Rendesen ki van száradva?

Mindkét felületet érdemes alapozni portalanítás után, vagy mélyalapozó (pl Mapei primer G), vagy ökör biztosra akarsz menni,akkor kötőhíddal(pl mapi eco prim), az még erősebb!!!

ragasztóból vegyél valami rendeset, ne a legolcsóbbat, Mapei p7 vagy p9 vagy soporo 450. A betonlapok közötti 1-2mm hézagot szilikonnal fugázzad ki, olyannal amibe van alga elleni adalék így nem fog bezöldülni!!!

2021. okt. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 vagyok...mivel mindkét felület betonból van így mindkét felületet alapozzad!!!
2021. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3: A lábazat felülről takarva van műanyag fóliával, kb. 3-4 hét óta.

2021. okt. 14. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!