Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hová érdemes vezetni az...

Hová érdemes vezetni az esővizet a házunk hátsó falától? (Olvasd el lentebb a kérdés részletesebb kifejtését is!)

Figyelt kérdés
A házunk nem telekhatárra épített, ezért az épület mögött van egy 90 centi széles sáv, ahol megközelíthetem a házam hátsó részét. Ezt a sávot egy sima drótkerítés választja el a szomszédtól. Bár természetesen van eresz a házamon, de nagyobb esőzések alkalmával az említett 90 centis sávra is zuhog az eső. Szeretném ezt a sávot lebetonozni, de nem tudom, merre vezessem onnan a vizet. A saját házam tövébe nyilván nem fogom. De azt sem szeretném, ha a házam tövéből a szomszédom udvarára folyna az esővíz. Mi lenne a jó megoldás?

2023. szept. 12. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig kifele, a szomszéd felé szokták lejtetni, bár jellemzően kisebb, max. 50 cm a hátul elhagyott rész, így nem esik rá az eső.


A te esetedben megoldás lehet, ha a szomszéd felé lejteted a betont, és a felőle eső részre végig folyókát építesz be, ami végül a házad végénél a te udvarodra vezeti ki a vizet.

2023. szept. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm a javaslatot. Azt hiszem valóban ez lesz a legjobb megoldás. Bízok benne, hogy a terület sosem fog annyi vizet összegyűjteni, hogy az problémát okozzon nálam.
2023. szept. 12. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Fontold meg, hogy befektetsz egy ciszternába, ami megfogja az esővizet.
2023. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Nem rossz gondolat, de a ciszternát földbe kellene ásnom, hiszen a lebetonozott talajról max. úgy tudnám belevezetni a vizet. Ilyen földmunkára viszont nincs lehetőségem az udvar egyéb területeinek kialakítása miatt. (Amúgy ahol tudom, gyűjtöm az esővizet.)
2023. szept. 12. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!