Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fütésünket fatüzelésü 20 kwos...

Sanyi880522 kérdése:

Fütésünket fatüzelésü 20 kwos kazánnal szeretnénk megoldani. Jelenleg kicsi a lakás és 3 radiátort raknánk fel. Felhívtam egy szerelőt ő azt mondta hogy a 3 radiátor kevés lesz mert nem lesz a víznek elég keringési helye így a kazán tönkre fog menni?

Figyelt kérdés
Egy másik ismerős meg azt mondta ha kötünk be puffertartályt akkor nem lesz baja a kazánnak. Szerintetek?

2016. dec. 10. 20:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mindenkèppen bővitve lesz kèsöbb ott szeretnènk élni.
2016. dec. 11. 12:38
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát most úgy komolyan elgondolkodtam rajta, hogy mikor fogja ez visszahozni az árát. Lehet, hogy sohasem. Lehet, hogy még akkor is olcsóbban jönnétek ki 20 évre levetítve, ha árammal fűtenétek ezt a kevesebb mint 25 m2-t, főleg hogy nem is állandóan laktok/tartózkodtok ott.

Ez összesen (2,7-es belmagassággal számolva) 24x2,7 ~65m3, egy 20 kW-os vízteres kandalló pedig kb. 300 m3 kényelmes befűtésére elég (feltéve hogy legalább B-C-osztályú az energetikája a háznak - ha ennél rosszabb, akkor meg érdemesebb a szigetelésre költeni, mint a fűtési rendszerre). Tehát a 20 kW-os kandalló még akkor is kb. duplán túlméretezett, ha már meglesz a plusz 40 m2 hozzáépítve. Ennél a 24 m2-nél pedig egyszerűen nem tudsz majd a kandallóban olyan kis tüzet rakni, hogy az ne csináljon 30 fokot a házban, kezelhetetlen lesz a fűtésetek.


Én a helyedben egyelőre nem költenék központi fűtésre, hanem vennék az alsó szintre egy kis kályhát 20-30 ezer Ft-ért, ekkora légköböt még az is röhögve befűt nektek. Aztán ha már majd meglesz a házbővítés, akkor (vagy addig) lehet gondolkodni központi rendszeren, körbejárni kellőképpen a témát.

2016. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja, ez egy új felállás. A javaslatom első körben egy fűtésre optimalizált 3,5-ös klíma, ami fűtésben tud 6kW-ot -20 C-ig. Ez kb megvan a kazán árából. Most raktam fel egyet egy 80m2-es tetőtérbe, folyamatos üzemben 20C-re állítva az egész tetőteret befűtötte.Nov 7-től dec 7-ig 280kWh-fogyasztott, ami 12.000Ft. Fából is legalább a duplája elment volna, és nincs füst,hamu,fuvar,lehúzás, macera, csak egy gombnyomás. Nincs elfagyásveszély, be lehet állítani +5C-ra ha hosszabb ideig üres a ház, nyáron hűt.Tartaléknak meg beraknék egy sima kályhát, ha romantikázni akarok a tűz mellett, vagy elégetni a nyesedéket, meg áramszünet esetén is jól jöhet.
2016. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Korábban írtam... igaz amit a legutolsó ír, a klíma egy jó alternatíva. Én is fűtöttem már ilyennel egy üzletet évekig, csak normálisat kell venni.


Aztán mindent nem tudunk, lehet van valami komoly oka mért akar fával fűteni a kérdező, talán van neki, vagy olcsón hozzájut szélezésből leeső faanyaghoz, ki tudja.


Akár egy cserépkályha is jó lehet, olcsóbb és ekkora háznál megtartja a meleget, bontottból újra rakatni akár egy százasból kijön, annál lehet melegedni, aztán majd a bővítéskor lehet gondolkozni...

2016. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14: A cserépkályha az egyik legjobb fafűtési mód, de itt én mégsem javasolnám. Ilyen kis házba ha beépítenek egy cserépkályhát, akkor ők nem fognak beférni utána :D

Egy valamirevaló cserépkályhának kell kb. 3 m2, ebből kb. másfelet foglal maga a cserépkályha, körbe meg fél métert illik meghagyni, hogy ne okozzon problémát, lehessen bele tüzelni, hamuzni belőle, stb. Ez jelen esetben a ház alapterületének az egynegyedét jelentené.

2016. dec. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!