Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi éri meg jobban anyagilag...

Mi éri meg jobban anyagilag manapság, építkezni vagy felujitani?

Figyelt kérdés
Szeretnenk csaladi hazba költözni, probaltam utana járni, melyik verzio lenne kedvezőbb, es mivel jarna mind anyagilag ill idegileg, de sok kerdesem igy is megvalaszolatlan maradt. Aki esetleg az utobbi idoben epitkezett, vagy felujitott, szeretném a velemenyet kérni melyik ut mennyire rögös es mennyire draga? Ha epitkezesbe fogok, akkor kb 120 nm-es alapzeruletu hazban gondolkozom, olyan telken ami mar be van kozmuvesitve egy bontasra itelt hazzal. Ha felujitanek, csak teglahazat vennek ami nem tul romhalmaz, min100 nm es azt felfelé vagy toldassal bovitenem. A kornyek ahol lakni szeretnek ott egy ilyen ingatlan kb 14-17 millio ft. Igy is jobban megeri újítani, hogy egy regi haz is ennyire draga? Felujitottban egyáltalán nem gondolkodom, az nagyon lutri. Elore is koszi!

2017. jan. 9. 09:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
56%
Attól fűgg mennyid van rá,de sokkal kevesebbe van ha veszel egy régebbi téglaházat és azt újjitod fel,szigetelés nyíllászáró csere festés stb.,ha a burkolat jó nem muszáj felverni azzonnal,és van egy új házad harmad annyiból mint ha újat épitenél.
2017. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Igen en is igy gondoltam, csak azt hittem kisse olcsobbak lesznek a regi hazak. 14 millioert olyanokat lattam, hogy futestol kezdve az ablakokon at a tetoig mindent azonnal fel kell újítani. Ez alaphangon 5 misi. Ugy mar majdnem 20-ban vagyok. Es akkor meg burkolathoz es belsejehez hozza se nyultam. Epitkezeshez meg ugy olvastam h nagyjabol 20 millio van szükség egy 100 nm es hazhoz. Persze, köszönöm a kommented. Mindenki véleményét tapasztalatat szívesen fogadom!
2017. jan. 9. 11:01
 3/32 anonim ***** válasza:
49%

A régi téglaházakkal az a baj, hogy általában tömör téglából készültek így energetikai szempontból a lehető legrosszabb választás, és teljes szigetelésre szorulnak többnyire.

Ha 14-17 millió egy olyan ház, ahol tetőt, nyílászárókat, fűtésrendszert, fürdőt, konyhát, burkolatot, szigetelést meg kell csinálni az nem igazán éri meg mert ez alsó hangon is 8-10 millió körül mozog.


Egy sokkal modernebb könnyűszerkezetes ház ált. 140-150.000/m2+áfa körül mozog kulcsrakészen (szerkezetkészen persze olcsóbb, ha értesz hozzá sokat lehet spórolni) = 110-120m2 kb. 16-18m + áfa +telek ára = gyakorlatilag olcsóbban kijön, mint egy régi ház felújítása, kevesebb idő és sokkal korszerűbb az eredmény, ráadásul a saját ízlésedre alakíthatod.


Plusz ezekre 30 év garancia is van.

2017. jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
38%

Ami árakat írtok, azok két-három éve voltak érvényesek. Nagyon felszaladtak az építési költségek. Új építésnél átlagos minőségben is simán elmehet bruttó 400 EFT/m2-ig. Felújítás legalább 200 EFT/m2, ha nincs túl nagy gebasz.

Ha felújítandót veszel, csak olyat, aminek jó az alaprajza, nem kell sokat módosítgatni rajta és viszonylag jó állapotban van.

2017. jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
20%
4. aktuális árakat írtam kivitelezők honlapjairól, de hagyjuk.
2017. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
90%
Jobban megéri újat építeni
2017. jan. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
68%

Én a felújítás mellett voksolnék, ha nem vagy anyagilag korlátlanul eleresztve, ugyanis azt fokozatosan, fontossági sorrendben meg tudod csinálni.

Ha olyan házat vásárolsz, ami statikailag tökéletes és a tető is jó, akkor jobban jössz ki anyagilag, mintha építkeznél.

2017. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi valaszokat! Keresgélek szerintem még hatha beleakadok valamibe. Viszont erre a tomor teglas regi megoldasra nem is gondoltam, hogy az mar valoban eleg korszerutlen. Elkerulte a figyelmem. Az a baj, hogy meg van csappanva kicsit az ingatlan piac, egy eve nezegetem a hirdeteseket, es alig-alig talalok érdemlegeset. Ha olyan telket vasarolok amiar kozmuvesitve van, akkor a haz felepiteset leszamitva milyen koltegek vannak meg? Gondolok a tervrajz készítésre stb. Ezek milyen aron mozognak? Esetleg tudja valaki?
2017. jan. 9. 14:43
 9/32 A kérdező kommentje:
Meg persze ez idoben mit mutat? Mondjuk ha anyagi akadaly nem adodik. Nem rohanok igazából :) csak azt sem szeretnem h elszenvedjek vele evekig.
2017. jan. 9. 14:46
 10/32 anonim ***** válasza:

Az egyéb költségek nagyban függnek a kivitelezőtől. Főleg a tervezés ára lehet drasztikusan eltérő.


Ha tényleg érdekel a téma olvasgass esetleg blogokat építkezés témában; ill. kérj árajánlatokat (nem kerül semmibe, csak időbe).

2017. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!