Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi éri meg jobban anyagilag...

Mi éri meg jobban anyagilag manapság, építkezni vagy felujitani?

Figyelt kérdés
Szeretnenk csaladi hazba költözni, probaltam utana járni, melyik verzio lenne kedvezőbb, es mivel jarna mind anyagilag ill idegileg, de sok kerdesem igy is megvalaszolatlan maradt. Aki esetleg az utobbi idoben epitkezett, vagy felujitott, szeretném a velemenyet kérni melyik ut mennyire rögös es mennyire draga? Ha epitkezesbe fogok, akkor kb 120 nm-es alapzeruletu hazban gondolkozom, olyan telken ami mar be van kozmuvesitve egy bontasra itelt hazzal. Ha felujitanek, csak teglahazat vennek ami nem tul romhalmaz, min100 nm es azt felfelé vagy toldassal bovitenem. A kornyek ahol lakni szeretnek ott egy ilyen ingatlan kb 14-17 millio ft. Igy is jobban megeri újítani, hogy egy regi haz is ennyire draga? Felujitottban egyáltalán nem gondolkodom, az nagyon lutri. Elore is koszi!

2017. jan. 9. 09:51
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Utolsó a felújítás igényektől függ. Van, akinek megáll annyiban, hogy kifest, felragaszt kívülről hungarocellt meg kicserélteti a jolával az ablakokat és boldog, van aki meg puszta falakig le kellene, hogy rombolja az egészet, tervezővel átterveztetni, bővíteni stb. és a végén annyira jön ki, hogy a régi ház csak akadályozná mindenben és jobban jár, ha elbontatja, vagy mégjobban, ha fog egy üres telket és ráépít az igényeinek megfelelő házat.
2017. jan. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Természetesen igazad van 33-as.

Én a saját lehetőségeimben gondolkozva adtam meg a válaszom.

A lehetőségek nem mindig az igényekkel azonosak.

Nyilván annak, akinek korlátlanok az anyagi forrásai, az építsen újat a saját igényei szerint, ez evidens.

Aki viszont szűkösebb keretek között mozog, az első nekifutásra beéri az általad vázolt munkálatokkal és idővel, - ahogy a pénzt elő tudja teremteni - megoldja fontossági sorrendben a szépítgetést, korszerűsítést, az aktuális divat, vagy elvárások szerint.

Én az utóbbiak közé tartozom, nálunk minden forint számít.

Így tudtuk aztán eladni a 3,5 millióért vett házunkat 6 év múlva 14 millióért.

Ebből és még hozzátéve vettünk egy 16milliós házat, aminek az értéke most 25 millió.

Gondolkozunk rajta, hogy eladjuk.

2017. jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!