Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi éri meg jobban anyagilag...

Mi éri meg jobban anyagilag manapság, építkezni vagy felujitani?

Figyelt kérdés
Szeretnenk csaladi hazba költözni, probaltam utana járni, melyik verzio lenne kedvezőbb, es mivel jarna mind anyagilag ill idegileg, de sok kerdesem igy is megvalaszolatlan maradt. Aki esetleg az utobbi idoben epitkezett, vagy felujitott, szeretném a velemenyet kérni melyik ut mennyire rögös es mennyire draga? Ha epitkezesbe fogok, akkor kb 120 nm-es alapzeruletu hazban gondolkozom, olyan telken ami mar be van kozmuvesitve egy bontasra itelt hazzal. Ha felujitanek, csak teglahazat vennek ami nem tul romhalmaz, min100 nm es azt felfelé vagy toldassal bovitenem. A kornyek ahol lakni szeretnek ott egy ilyen ingatlan kb 14-17 millio ft. Igy is jobban megeri újítani, hogy egy regi haz is ennyire draga? Felujitottban egyáltalán nem gondolkodom, az nagyon lutri. Elore is koszi!

2017. jan. 9. 09:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
40%

"Tapló volt a stílusom"??


Én lényegre törőnek és GYAKORLATIASNAK nevezném inkább.

Te viszont egy regényt írtál teljesen feleslegesen.

Engem a tények igazolnak, tenálad viszont sajnos látszik, teljesen dilettáns vagy a témában.

Ráadásul erőlteted a "könnyűszerkezetes" házat, holott a kérdező eleve nem ilyent akart.


Itt élek Bp.-en, ahol egymás után építik és adják el azokat a háznak nevezett tákolmányokat, amikből szinte minden létező anyagot kispóroltak. A dilettáns vevőknek csak az a lényeg, hogy új legyen, meg hőszigetelt.

Én meg látom, hogy építkezéskor a betont sosem locsolták meg, hogy a téglák között átlátni, mert nincs is malter közöttük. De nem számít, mert a hungarocell majd úgy is eltakarja.

A pár éve átadott "új házak" meg szinte kivétel nélkül repedeznek, és javítani és cserélni kellett már ezt-azt bennük milliókért.

Az meg szép mese, hogy garancia van rájuk. Csak éppen eltűnik a cég amelyik építette.

A régi házak még bőven fognak állni, amikor ezek a "modern és új" háznak látszó építmények már sehol sem lesznek.


Sajnos a szerencsétlen kérdező meg nem tud kiigazodni a jószándékú válaszok között.

2017. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
21-es: a korszerű falazatokat habarcs nélkül, szárazon rakják, soronként ragasztva.
2017. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Mi itt persze ölhetjük egymást, de arra nem érkezett válasz a kérdezőtől, - pedig a kérdés szempontjából döntő lenne - hogy MERRE akar ingatlant venni, vagy felújítani?

Mert ez a nagyon nem mindegy!

2017. jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
57%

#22


De ezek nem téglaházak ugye?

2017. jan. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
51%

"Én lényegre törőnek és GYAKORLATIASNAK nevezném inkább."


Gyakorlatias az, hogy sértésekkel vagdalózol és gyakorlatilag lehülyézel mindenkit, aki építkezik, csak mert neked nem telik rá? Ne nevettess.


"Engem a tények igazolnak, tenálad viszont sajnos látszik, teljesen dilettáns vagy a témában."

Semmilyen tények nem igazolnak téged, minden egyes hülyeségedet megcáfoltam, és mivel nem értesz hozzá és szakszerűen reagálni sem tudsz a kritikára, ezért sértegetsz.


"Ráadásul erőlteted a "könnyűszerkezetes" házat, holott a kérdező eleve nem ilyent akart."

Nem tudom milyen az az "ilyent" (ilyet a magyar nyelvben...), de a kérdező nem írta, hogy milyet ÉPÍTTETNE, csak azt hogy régebbi házból csak téglát venne. Ettől még új építése esetén fontos figyelembe venni, hogy nem csak tégla létezik és a könnyűszerkezetes is ugyanolyan modern, kevesebb költség és gyorsabb felépítés mellett.

Azt meg tudom érteni, hogy nem akar 30-40-50 éves készházat vagy vályogházat, de arról szó sem volt hogy csak téglát szeretné építeni is.


"Itt élek Bp.-en, ahol egymás után építik és adják el azokat a háznak nevezett tákolmányokat, amikből szinte minden létező anyagot kispóroltak. A dilettáns vevőknek csak az a lényeg, hogy új legyen, meg hőszigetelt.

Én meg látom, hogy építkezéskor a betont sosem locsolták meg, hogy a téglák között átlátni, mert nincs is malter közöttük. De nem számít, mert a hungarocell majd úgy is eltakarja."


Te mi az istenről hadoválsz? Felfoghatnád végre, hogy KÖNNYŰSZERKEZETES HÁZAT javasoltam, ami nem téglából készül, hanem fából, tehát nem értem hova szeretnél maltert és milyen téglák között látsz át. Össze-vissza beszélsz, csak azt nem tudod miről...


"Az meg szép mese, hogy garancia van rájuk. Csak éppen eltűnik a cég amelyik építette.

A régi házak még bőven fognak állni, amikor ezek a "modern és új" háznak látszó építmények már sehol sem lesznek."


:D Igen, az összes cég eltűnik :D Erre már nem is tudom mit mondjak :D De ha felújítasz és nem kapsz rá garanciát az sokkal jobb annál,mintha építtetsz, kapsz rá garanciát és 1 a többmillióhoz az esélye, hogy eltűnik az adott cég.

Segítek: felújításkor MINDIG te szívod meg, ha valami gond van, építkezéskor 99,9%-ban érvényesül a garancia.


"Sajnos a szerencsétlen kérdező meg nem tud kiigazodni a jószándékú válaszok között"

De arra gondolom ő is rájött, hogy a tiéd nem az volt.

2017. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Az 55%-os egy utolsó troll, hagyjátok, fogalma sincs miről beszél.
2017. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

17-es: várlak szeretettel egy bejárásra :) Mondjuk a kivitelező panaszkodik, hogy nem érte meg neki ennyiért, de nem hat meg. Erről van szerződésünk.


Egyébként kérdező: új lakás vásárlása esetén 5% az áfa, ha kulcsrakészen veszed. Ha külön kötsz szerződést a vállalkozókkal, akkor az áfát 5 misiig vissza tudod igényelni. Utóbbinak az a hátránya, hogy az áfát utólag kapod vissza. A vállalkozók az áfával tudnak trükközni, illetve olcsóbban szerzik be az anyagokat, mint te tennéd. És csak egy céggel kell veszekedned, nem minden kocaszakival.

2017. jan. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen elvárásaid vannak. Nekem pl. passzív értékeket megközelítő elvárásaim vannak energetikai szempontból és igen határozott igényeim az alaprajz szempontjából. Nekem tehát felújítani még akkor sem érné meg, ha ingyen adnák az alapot, nemhogy pénzért.
2017. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Tyű! Hat köszönöm a valaszokat, igazából minden hozzaszolasbol sikerult kiszurnom okosat, nagyon megoszlanak a velemenyek, őszintén megmondom nem tettem meg pontot a kerdesem vegere :)

Szeretnek viszont valaszolni, hogy a hazat Komárom-Esztergom megyében terveztem megvasarolni vagy epiteni Tatabányatol Pest fele az erintett telepuleseken. A könnyű szerkezetes házról valoban nem ejtettem szot, köszönöm a velemenyelet rola, de nem gondolkodom abban sem. Ha epitkeznek csak 30as teglabol tennem.

2017. jan. 13. 11:53
 30/32 anonim ***** válasza:
28%

Én első perctől kezdve a felújítás mellett voltam és vagyok.

Bekukkantottam a Jófogásra, ezeket találtam, 5-17 millió között. (Jelenleg 300 db.)

Bár ezeket te is biztos ismered.

Még a felújítást is beleszámolva is, egyiket sem hozod ki új építésűként annyiért, legfeljebb a duplájáért.

Mondjuk nekem az is fontos, hogy beállt, szép kert legyen, ne kelljen egy kopár területet "megszelídítenem", ami az új esetében igencsak esélyes.

[link]

2017. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!