Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szakítottam a kivitelezőmmel,...

Tukk78 kérdése:

Szakítottam a kivitelezőmmel, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Generál kivitelezővel szerződtem kulcsrakész házra. Tervek, költségek e-napló stb. rendben voltak, ha az időbeli csúszásokat (már az elején) nem számítjuk. Mostanra kb. a ház fele van meg, és már jelentős késedelembe esett a szerződéses véghatáridőhöz képest, és a szerződésünk alapján már csak ezért is elállhatok a folytatástól. Időközben egy ismerős, akinek szintén ez a cég a kivitelezője műszaki ellenőrt hívott, aki elég súlyos megállapításokat tett a már meglévő épületére mind minőségi, mind pedig anyagi téren. Az ott megállapított dolgok közül, amik nálam is játszanak, azok egy az egyben az én ingatlanomra is állnak (sajnos). Az anyagi és egyéb rendezéseket nem akarom a válásba bele keverni, az egy másik megbeszélés tárgya lesz. Az építkezést folytatnám. Azt tudom, hogy a szerződést írásban mondhatom fel, na de hogy záródik az e-napló? Az Fmv fogja zárni? Mit jegyez be, mihez van jogom? Az aggályaimat a tervező az ő (műszaki) oldaláról megerősítette és írásba adja, ezeket ki viszi be a záródo e-naplóba? A még nyitva lévő alnaplókat ki zárja le? Nem is értem, miért vannak még nyitva, rég el van végezve minden munka azokkal kapcsolatban... És ha mindez megvan, hogyan tovább? Keressek egy másik generálkivitelezőt? Nem szeretnék, mivel megvannak a vállalkozók, akikkel be is tudom fejezni a házat... Akkor kit? Egy műszaki ellenőrt? Esetleg egy műszaki ellenőrt, és egy számlaképes kivitelezőt? (5% áfa miatt kérdezem). Jó lenne, ha valaki tisztába tenne ezekkel a dolgokkal kapcsolatban! Köszönöm!
2019. jan. 17. 16:49
 1/1 anonim ***** válasza:
81%

"Az Fmv fogja zárni? "


Az fmv nem tud e-naplót zárni csak bejegyzést írni és kötelező nyilatkozatot tenni.


"Mit jegyez be, mihez van jogom?"

Azt jegyez be amit akar. Megrendelőként te is tehetsz bejegyzéseket, tölthetsz fel fotókat.


"még nyitva lévő alnaplókat ki zárja le?"


Csak azok a cégek tudják lezárni, akik meg lettek hívva. Sőt a főnapló sem zárható le fmv nyilatkozat és nyitott alnaplónál!


"megvannak a vállalkozók, akikkel be is tudom fejezni a házat"


Ez csak akkor működik hogyha minden alvállalkozónak van saját fmv-je, ami nem lehetséges, ha csak te nem szerzel egy saját fmv-t. Bár én is szoktam fmv lenni, nem vállalok fmv-t így, meg mások sem, ez nehéz menet lesz.


" Egy műszaki ellenőrt?"


Igen, műszaki ellenőr segíteni fog a továbbiakat intézni. Engem is sokszor csak akkor hívnak mikor már megvan a baj, pedig az elején kell felfogadni a műellenőrt.


"Az aggályaimat a tervező az ő (műszaki) oldaláról megerősítette és írásba adja, ezeket ki viszi be a záródo e-naplóba?"


Nem. A tervező semmi ilyet nem fog csinálni, mivel nem ez a szerepe.

2019. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!