Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Épitett zuhanyzó segitség....

Épitett zuhanyzó segitség. Egy kérdés?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményét kérném akik csináltak már épitett zuhanyt, vagy van valami ismeretük hozzá.

Fürdőnkben a kád helyére épitünk eggyet, de egy pontban elakadtam. A sarkokban egyértelmű a hajlaterősitő szalag, mint vizszigetelő de mi van a falakkal? kéreztem egy két embert akinek valamilyen szinten köze van a lakás és fürdő felújitásokhoz de eltérőek voltak a válaszok.

Tehát arra lennék kiváncsi, hogy a csempe felrakás előtt a falakat (tégla fal) a zuhany belső oldalán be kell kenjem ilyen folyékony vizzáró, vaiztaszitó réteggel (nem tudom a ponto megnevezését), vagy nem szükséges? Volt aki azt mondta be kellene, de mondták azt is, hogy nem szükséges mert elég ha csak a flexibilis fugázót használom, hiszen az sem engedi át a vizet.

Vélemyények?



2020. jan. 26. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Folyékony fóliának hívják erősen ajánlott a vizes blokkokat lekenni vele.
2020. jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Be kell folyékony fóliával bevonni. A fugázó nem vízzáró, és idővel, használattól függően átnedvesedhet/-dik.
2020. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szükséges a kenhető szigetelés!
2020. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat :)
2020. jan. 26. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a falakra kell a vízzárás, a padozat alá is!
2020. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az utolsó: a falakon, padlón folytonos vízzárás kell. A neuralgikus pont a lefolyó, azt a folyékony fóliába kell bele ragasztani. Ne sajnáld az anyagot!
2020. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Gondolom már kész vagy vele, de én is megírom.:)


Zuhanyzót csináltam és én is kikentem a vízzáró réteget a falra fél magasságig (kb 1 méterig) és az aljzatra is, ez pár hónapja történt és úgy tűnik jól sikerült, nálad mi a helyzet? Hogy sikerült?😁

2020. jún. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!